Міський голова ознайомився з роботою об’єктів теплового господарства

20 Січня 2017, 6:12

Теплопостачання – одна з найважливіших  умов життєзабезпечення людей. В силу кліматичних і географічних особливостей нашої місцевості – надійне, стійке функціонування систем опалення є просто життєвою необхідністю для переважної більшості населення.

В місті Новограді-Волинському централізованим теплопостачанням охоплено 59% населення. Основним виробником теплової енергії є комунальне підприємство „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“, з діяльністю якого 18 січня 2017 року ознайомились міський голова Віктор Леонідович Весельський, секретар міської ради Олена Анатоліївна Пономаренко, заступник міського голови Віктор Андрійович Шалухін, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Володимирович Богданчук,  а також депутати, голови постійних комісій міської ради Ігор Геннадійович Юшманов та Сергій Вікторович Хапчук. 

Про роботу стратегічних об’єктів теплового господарства, які забезпечують теплопостачання міста,  присутніх ознайомили директор комунального підприємства „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ Людмила Михайлівна Тодорович, яка присвятила йому 25 років свого життя та головний інженер підприємства Віталій Григорович Дігтієвський, який присвятив 17 років життя роботі на підприємстві.

Під час робочої поїздки керівництво міста відвідало адміністративне приміщення підприємства, 16 котелень, а також поспілкувались з колективом підприємства. Як зазначила директор КП „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“ Людмила Михайлівна: „Вперше за всі роки моєї діяльності на підприємстві, а це чверть століття, міський голова особисто з виїздом на місце ознайомився з роботою об’єктів підприємства, які є дуже важливими для міста“. А також було відмічено: „Наше підприємство одне з  перших  на Україні  отримало  ліміти на використання  природного газу  і   без заборгованості за  природний  газ  10 жовтня розпочало  опалювальний сезон 2016-2017 років,  який  плануємо  успішно  завершити“.

Після відвідування котелень у всіх учасників зустрічі склалась єдина думка про правильність організації роботи, так як всі приміщення в належному санітарному стані, обладнання працює у відповідному режимі, всі необхідні інструкції та попереджувальні таблички є в наявності, а працівники – привітні та відкриті для спілкування.

Крім того, в ході робочої поїздки, Людмила Михайлівна запропонувала відвідати приміщення „Лазні“, яке перебуває на балансі підприємства. Діяльність лазні є збитковою для  „Новоград-Волинськтеплокомуенерго“, що суперечить  пункту 3.1 розділу ІІІ Ліцензійних умов з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії. Під час обстеження приміщень присутні побачили невідповідність стану лазні санітарно-гігієнічним вимогам, застарілу матеріально-технічну базу, яка потребує модернізації. У зв’язку з тим, що підприємство не має  коштів на проведення ремонтних робіт та заміни обладнання, а також з метою надання якісних послуг щодо миття населення, створення комфортних та сучасних умов для відпочинку мешканців та гостей міста, міський голова Віктор Леонідович Весельський запропонував передати приміщення в „приватні руки“, а саме включити „Лазню“ в перелік об’єктів для продажу на 2017 рік.

В результаті ознайомлення з діяльністю підприємства,  очільник міста зазначив: „Відчувається, що керівник підприємства на своєму місці, а головне вболіває за його долю та не зважаючи на негаразди сьогодення разом з колективом докладають максимум зусиль щодо успішного виконання покладених на них завдань“.

Довідково:

На комунальному підприємстві „Новоград-Волинськтеплокомуненерго“  працює всього 150 працівників, з них 56 – оператори котелень. Теплове господарство має  24 котельні,  а це: 84 котли,    147 насосних  агрегатів,  25 установок хімічного водоочищення, 47,2 км трубопроводів   теплових мереж  та 280   теплових камер. На трьох котельнях  додатково встановлені  твердопаливні котли,  які   працюють на пелетах, а  для опалення ДНЗ №1  встановлено  модульний  теплогенератор,  паливом для  якого є  дрова. В автоматизованому режимі управління  працюють  14 котелень,  робота   яких виведена  на  дисплей комп’ютера  аварійно-диспетчерської служби.  Автоматизація  котелень  дала можливість скоротити чисельність  операторів  з 123 людей до 56, що  дало змогу   щорічно  знижувати собівартість теплової енергії на  1,2 млн. грн.

Роботи   по модернізації   котельного обладнання,  заміні   теплових  мереж, встановленню  лічильників теплової енергії в житлових будинках  виконуються  згідно Інвестиційних програм, які щорічно  підприємство розробляє, подає  на  погодження до  міської ради  та на схвалення  до  Національної  Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах  енергетики та комунальних послуг.

Із 139 багатоквартирних житлових будинків 123  оснащено   тепловими  лічильниками, що складає  88,5% . Таким  чином підприємство  забезпечує   100%  облік  споживання теплової енергії.  

Із 84 котлів  модернізовано  30, в  т.ч. 5  твердопаливних, з  яких  на   6  котельнях    встановлені   8  сучасних  водонагрівальних котлів   фірми  Riello RTQ   з  загальним та погодинним  регулюванням  температури  теплоносія в залежності від  температури  зовнішнього повітря.   

Підприємство  має  один з кращих в Україні  показників питомих норм витрат палива на відпуск продукції від власних джерел теплопостачання – 156,7 кг.у.п./Гкал. проти  середніх  по Україні  169 кг. у. п./Г кал.

З метою зниження питомих витрат електроенергії, замінено 23 з 30 мережних  насосів на  сучасні   енергозберігаючі марки LOWARA, GRUNDFOS, PENTAX, SPERONI.

На 17   котельнях  різної  теплопродуктивності  встановлено частотне  регулювання  насосного  обладнання.   Це дало можливість    підприємству на 50% знизити   витрати  електроенергії  на виробництво  1 Гкал теплової  енергії з 43 кВт/Гкал   до  21,2 кВт/Гкал.   Щорічно  зменшено споживання   електроенергії  на  1,3 млн.  кВт.год., що на сьогоднішній день   в грошовому    виразі –   3,1 млн. грн. 

Із загальної протяжності трубопроводів теплових мереж, а це 47,2 км, 27,2 км замінено на труби попередньоізольовані з пінополіуретановою  ізоляцією,  що складає 58%. Завдяки цьому   середні втрати   теплової  енергії  в  мережах  по підприємству  складають всього   5,27 %.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія