Міський голова ознайомився з роботою закладів культури міста

17 Січня 2017, 5:53

Заклади галузі культури завжди відігравали провідну роль у справі розвитку духовного потенціалу суспільства та формуванні його світогляду. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення таких установ першочергово впливає на їх повноцінне функціонування. Тож, з метою ознайомлення з діяльністю, укомплектованістю та створенням належних умов у закладах культури міста Новограда-Волинського, 12 січня 2017 року міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови Оксана Гвозденко, начальник відділу культури міської ради Лариса Заєць за участі депутата міської ради, голови постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту Володимира Федорчука оглянули приміщення бібліотек центральної частини міста, школи мистецтв, міського Палацу культури ім. Лесі Українки та краєзнавчого музею, а також поспілкувалися з колективом міського центру зайнятості.

Робоча поїздка розпочалася із центральної дитячої бібліотеки, завідуюча якої – Людмила Писаренко, показала зали закладу та зауважила, що до 2015 року кошти з міського бюджету на придбання книжок для поновлення фонду не виділялися. Завдяки ж фінансуванню у минулому році бібліотеці вдалось закупити книги для відвідувачів закладу, зокрема на придбання літератури в бібліотечні заклади міста було виділено 70 тис. грн. Також було наголошено, що приміщення в якому розміщено бібліотеку замале для надання якісних послуг маленьким читачам. Заклад потребує проведення ремонту та заміни меблів.

Наступним об’єктом стала адміністрація центральної бібліотечної системи. Директор централізованої бібліотечної системи Людмила Оніщук ознайомила присутніх з діяльністю установи. Очільник міста поспілкувався з працівниками закладу та оглянув стан матеріально-технічного оснащення приміщення. За кошти з міського бюджету у поточному році міська бібліотечна система має поповнити фонди бібліотек новими документами та закупити меблі.

В ході візиту, з метою огляду приміщень школи мистецтв, керівництво міста найбільше вразив занедбаний стан матеріального забезпечення цієї установи: старі стільці, шафи, музичні інструменти, які вийшли з ужитку. Крім того, у бюджетному закладі розміщено російськомовні стенди, у багатьох кабінетах неестетичний вигляд. Як зазначила директор закладу Лілія Полтавченко, на оновлення матеріально-технічного бази з міського бюджету роками не виділялись кошти. Однак міський голова наголосив, що діти повинні займатися у належних умовах, які в першу чергу має забезпечити керівник закладу як управлінець. Цьогоріч, відповідно до програми соціально-економічного розвитку міста школа мистецтв має поповнитися музичними інструментами, концертними костюмами, тощо.

Ще одним об’єктом огляду став міський Палац культури ім. Лесі Українки. У результаті детального ознайомлення із функціонуванням закладу, рішення про необхідність проведення його капітального ремонту вкотре підтвердилося. Так, у програму соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік закладено кошти на придбання сценічних костюмів та сценічного взуття для аматорських колективів та ведучих заходів, придбання сценічної куліси «Француз» і спеціалізованого сценічного покриття для сцени великої зали та іншого обладнання.

На завершення було оглянуто центральну бібліотеку та краєзнавчий музей, який потребує облаштування у окремому приміщенні.

Крім того, під час об’їзду, непланово, очільник міста відвідав міський центр зайнятості, поспілкувався із директором та колективом закладу, відповів на їх запитання та вивчив актуальні проблеми діяльності.

Об’їзд закладів культури показав, що існує багато проблем, які потребують вирішення. Під час зустрічі найбільше нарікань від керівників закладів було на брак коштів, які роками не виділялись на оновлення матеріально-технічної бази. Однак з приходом керівництва міської ради сьомого скликання ситуація зрушила з місця і завдяки отриманим з міського бюджету коштам частину проблемних питань вдалося вирішити, хоча попереду ще багато роботи. Установи культури потребують ремонту, особливо це стосується школи мистецтв та міського Палацу культури ім. Лесі Українки. Тож, керівники закладів мають докладати максимум зусиль для якісного культурно-дозвіллєвого обслуговування жителів міста. А заклади культури обов’язково мають бути приведені до належного рівня.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія