Міський голова провів співбесіду з претендентами на посаду директора музею родини Косачів

23 Травня 2017, 16:39

22 травня 2017 року міський голова Весельський В.Л. провів співбесіду з претендентами на посаду директора музею родини Косачів за участі секретаря міської ради Пономаренко О.А., заступника міського голови Гвозденко О.В. та начальника відділу культури міської ради Заєць Л.В. На співбесіді були присутні двоє кандидатів на посаду директора, які подали свої резюме та бачення щодо покращення роботи та подальшого функціонування музею родини Косачів.

Довідково: 31 липня 1999 року, під час Міжнародного свята літератури і мистецтв „Лесині джерела”, відбулось урочисте відкриття будинку музею родини Косачів, на якому була присутня онука М.П. Драгоманова Наталія Світозарівна Драгоманова-Бартаї. На стіні музею розміщено меморіальну дошку із скульптурно-барельєфним зображенням: Петро і Ольга Косачі та їх троє дітей – Михайло, Лариса і Ольга (скульптор О. Коркушко, архітектор А. Черніченко). Мета створення музею – це знайомство з духовною атмосферою родини Косачів-Драгоманових, її світоглядом, відношенням до батьківщини, до її природи, мови, звичаїв. Основним завданням та напрямком діяльності є збір, вивчення, збереження, експонування та популяризація матеріалів, які стосуються громадської, літературної та видавничої діяльності Олени Пчілки, професійної і громадської діяльності П.А. Косача та життя і творчості Михайла, Лесі, Ольги.

Гордістю музею є колекція прижиттєвих видань (книги другої половини19ст. – початку 20 ст.) Олени Пчілки, М. Драгоманова, Лесі Українки, Михайла Обачного, М. Старицького. У літературно-музичній залі музею проходять концерти класичної музики за участю викладачів та учнів школи мистецтв міста. З метою залучення різних верств суспільства до світу мистецтва та з метою підтримки національної культури у залах музею родини Косачів розміщуються тимчасові виставки прикладного та образотворчого мистецтва. До участі у виставках запрошуються професійні та самодіяльні митці міста, району та інших регіонів країни.

 

Чат-бот Гаряча лінія