Міський голова Віктор Весельський перебував з робочим візитом у Міністерстві соціальної політики України

3 Квітня 2019, 15:18

2 квітня 2019 року міський голова Віктор Весельський із заступником міського голови Оксаною Гвозденко і директором департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілією Хрущ перебував з робочою поїздкою у Міністерстві соціальної політики України.

Зокрема, під час робочої зустрічі з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою було обговорено ключові аспекти Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р. № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату».

Відтак, на даний час на території Новоград-Волинської міської ОТГ проживає 4 172 особи, які мають захворювання опорно-рухового апарату, з яких: 1 370 осіб мають інвалідність; 1 262 особи хворі з цереброваскулярною патологією, в яких також обмежена рухливість; більше 150 осіб з інвалідністю та 26 дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються з допомогою інвалідного візка.

Отож, посадовці подали відповідний пакет документів для участі у конкурсі з отримання спеціально обладнаного автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. А також зауважили, що на розгляд чергового засідання 31-ї сесії міської ради, яка відбудеться 25 квітня, вноситься питання щодо створення Служби з перевезення «Соціальне таксі» при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради.

Крім того, міський голова Віктор Весельський проінформував Міністра соціальної політики України Андрія Реву про хід виконання робіт та освоєння коштів з будівництва у місті центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». Обговорення зазначеного питання відбулося за участі першого заступника Міністра соціальної політики України Ольги Крентовської.

Нагадаємо, що реалізацію проекту було розпочато у 2018 році. На ці цілі у минулому році використано 18 000 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету та 2 758 тис. грн. коштів міського бюджету. У 2019 році на виконання робіт затверджені видатки у сумі 10 750,339 тис. грн.: субвенція з державного бюджету – 7 750,339 тис. грн. (яка вже надійшла на рахунок) та кошти міського бюджету – 3 000,0 тис. грн. У першому кварталі 2019 року профінансовано 1 921,0 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету.

Наразі збудовано підвальне приміщення, перший та другий поверхи, дах. Залито бетонну стяжку, встановлюються перегородки стін, завершується встановлення вітражів, розпочато роботи по оздобленню фасаду, електромонтажні та вентиляційні роботи, будівництво продовжується.

Також з Міністром соціальної політики були підняті питання щодо співпраці органів місцевого самоврядування з ветеранськими організаціями. Відтак, статутна діяльність Новоград-Волинської міської організації ветеранів дотепер фінансувалася з міського бюджету, наразі ж постанова Кабінету Міністрів України створює новий механізм конкурсного відбору проектів у підтримку ініціатив громадських організацій через подання відповідних пропозицій, з тим, щоби фінансувати їхню практичну діяльність в рамках чинного законодавства. Такі зміни міська організація ветеранів не підтримує, відповідно до чого оформлено лист-звернення, який було передано Міністру.

Як зазначили у Міністерстві соціальної політики, це питання у компетенції новоствореного Міністерства у справах ветеранів. Тож, ветеранським організаціях необхідно звертатися безпосередньо до зазначеного Міністерства.

Затим відбулася зустріч із заступником Міністра соціальної політики України Ларисою Поповою. Зокрема, посадовці висловили подяку Ларисі Віталіївні за сприяння у пришвидшенні надходження коштів субвенції з державного бюджету на виконання робіт з будівництва центру надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». А також проінформували про співпрацю із Світовим банком щодо забезпечення соціальної установи комп’ютерною технікою.

Крім того, у ході робочої зустрічі були обговорені питання монетизації субсидій, а також повідомлено про проблему, яка існує в Новограді-Волинському, щодо заборгованості з виплати лікарняних за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Відтак, станом на 26.03.2019р. заборгованість з виплати лікарняних виконавчим органам міської ради та підпорядкованих їм бюджетних установ становить 678 950 грн.

Заступник Міністра соціальної політики України Лариса Попова зазначила, що дане питання буде адресовано відповідальним особам для його вирішення.

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія