Міський голова здійснив обхід приміщень КЗ «ЦПМСД» та Новоград-Волинського міськрай ТМО

4 Серпня 2016, 3:17

2 серпня 2016 року міський голова Віктор Весельський здійснив обхід комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського“ та Новоград-Волинського міськрайонного територіального медичного об’єднання, за участі секретаря міської ради Олени Пономаренко, першого заступника міського голови Сергія Колотова, заступників міського голови Лариси Шутової та Віктора Шалухіна, начальника фінансового управління міської ради Ірини Ящук, начальника відділу з питань охорони здоров’я Любомира Дутчака, голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності Ігора Юшманова, голови постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту Володимира Федорчука.

Головна мета такого заходу – ознайомитися як функціонують медичні заклади та які проблеми потрібно вирішити. Адже, беззаперечно, система медичної допомоги має бути зосередженої на пацієнтові.

У ході зустрічі були оглянуті приміщення та обладнання медичних закладів, а також очільник міста поспілкувався із завідувачами відділень, відвідувачами та пацієнтами. Зокрема, у клініко-діагностичній лабораторії було продемонстровано роботу нового приладу – гематологічного аналізатора, який здійснює забір пробірок аналізу крові, видає результат за 23 параметрами та за день може зробити близько 200 заборів.

Було наголошено, що пацієнт безпосередньо на пряму може звертається до лікаря загальної практики (дільничного лікаря), і вже у разі необхідності сімейний лікар направляє хворого до вузькоспеціалізованого фахівця.

Окрему увагу було звернуто на дитяче відділення поліклініки, в коридорах якого великі черги, так як у ході підготовки до нового навчального року вихованцям дитячих садочків та школярам необхідно пройти медичний огляд. Було наголошено на важливості забезпечення належних умов перебування дітей у лікарні. Ще одним пріоритетом було визначено забезпечення належних умов для вагітних. Адже діти – це майбутнє нації.

Під час обходу реанімаційного відділення було зазначено, що відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України № 592 від 15 червня 2016 року, який набув чинності 29 червня, родичів пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії усіх закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, відтепер пускатимуть у палату 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними порядком. У палаті відділення інтенсивної терапії біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. У виняткових випадках за рішенням лікаря кількість гостей може бути більшою. Гостям категорично заборонено втручатися в роботу обладнання відділення, будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування, а також вони зобов’язані дотримуватися вимог санітарно-протиепідемічного режиму, визначеного адміністрацією закладу охорони здоров’я, з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації.

Слід зазначити, що у холі поліклініки встановлено банківський термінал, де відвідувачі можуть сплатити благодійні внески та оплатити комунальні послуги, телефонний зв’язок, тощо. В подальшому планується запровадження системи електронного запису на прийом до лікаря через мережу Інтернет, створення кол-центру та електронної картки пацієнта.

У підсумку, було обговорено можливі шляхи вирішення першочергових проблем медичних закладів міста та дано відповідні доручення очільникам медичної галузі. Зокрема, було розглянуто питання ефективного використання приміщень закладу. Були намічені й перспективи розміщення кабінетів профільних лікарів для зручності відвідувачів закладу.

Міський голова зазначив, що жителі міста мають отримувати своєчасну і якісну медичну допомогу. Та запевнив, що у місті буде організовано процес роботи медичних закладів належним чином.

Довідково:
З метою зміцнення здоров’я новоград-волинців, зниження розповсюдженості хвороб, травм, покращення забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, дороговартісними витратними матеріалами медичного призначення рішенням міської ради від 21.07.16 № 117 затверджено Міську цільову програму „Здоров’я новоград-волинців” на 2016-2020 роки.

Крім того, рішенням міської ради від 21.07.16 № 118 затверджено склад наглядової ради при міськрай ТМО.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія