«Містечко майстрів» традиційно привабило велику кількість новоград-волинців та гостей міста
Яскраве і самобутнє, веселе і галасливе «Містечко майстрів» розташувалося у парку культури і відпочинку 27 липня 2019 року. Один з найочікуваніших фрагментів Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» вже звично привабив велику кількість новоград-волинців та гостей міста. Улюблена подія, яка органічно поєднує історію і культуру українського народу з його сучасними досягненнями та здобутками, як завжди принесла задоволення як його учасникам, так і численним гостям.
Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела» для містян не просто розвага, а підтвердження своєї самоідентичності, почуття гордості за свою державу та один з найяскравіших її символів – Лесю Українку, що викликає внутрішню потребу одягти вишиванку, долучитися до української культури. Все це як найкраще можна зробити в «Містечку майстрів», яке стало простором українських традицій та неповторного колориту, де крім безлічі позитивних і яскравих вражень, є можливість придбати чудові вироби народних умільців.
Виставка-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва України, наряду з організованими майстер-класами, як завжди мали не аби-яку популярність та збирала навколо себе творчих людей. Народні майстри з Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Хмельницької областей показували новоград-волинцям свої вміння.
У «Містечку майстрів» містяни можна навчитися творити представлену умільцями красу власноруч, запитати у самого майстра секрети, почути цікаві оповіді про сакральний зміст представлених виробів. Цьогоріч тут проходили майстер-класи з гончарства, ткацтва, різьбі по дереву та фейс-арт.
Також тут представлені різновиди народного мистецтва: образотворче, живопис, художня вишивка, писанкарство, витинання і бісеронанизування, лялькарство, плетіння з природних матеріалів, виготовлення прикрас ткацтво, гончарство. Усього в «Містечку майстрів» взяли участь близько 120 учасників, велика кількість з яких мають звання Заслужений майстер України.
Ознайомившись з виробами народних умільців, кожен охочий мав змогу їх придбати. Крім того, відвідувачі мали можливість зробити світлину на згадку про подію у спеціальних фото-зонах: у стилі сільського двору з елементами побуту та облаштованої ретроперспективи з одягненими у старовинні костюми манекенами.
Варто зазначити, що організація «Містечка майстрів» важлива для збереження і розвитку традиційних ремесел.
В наш час такі виставкі-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва вже не є пересічним явищем і проводяться заради настрою і атмосфери, що панують на них та з метою вшанування традиції та занурення в український колорит. Організатором фрагменту свята “Містечко майстрів” стала організатор культурно-дозвільної діяльності міського Палацу культури імені Лесі Українки Олена Тимощук.