Місто Новоград-Волинський входить в п’ятірку найкращих серед районів та міст області

28 Жовтня 2016, 3:35

За останній час в місті відбуваються позитивні зміни, закріплюються тенденції економічного зростання. Вагомий внесок у розвиток промисловості міста здійснюють 16 промислових підприємств, якими сплачено до міського бюджету  14,7 млн. грн.,  а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн. грн.). Бюджетоформуючими підприємствами міста за січень-вересень 2016 року  реалізовано промислової продукції на 697,1млн. грн., що на 25,8 %  (142,9 млн. грн.) більше аналогічного періоду минулого року. Для порівняння – за 9 місяців 2015 року обсяг реалізації промислової продукції становив 554,2 млн. грн., якими сплачено до міського бюджету  14,7 млн. грн.,  а це на 36,5% більше, ніж за 9 місяців 2015 року (10,8 млн. грн.).

Машинобудування традиційно залишається однією з основних галузей промисловості міста (32%). В Новограді-Волинському зосереджені значні потужності з виробництва обладнання для птахофабрик, огорож,  сільськогосподарської техніки, електрошаф для будівництва та інших металоконструкцій. Протягом січня – вересня 2016 року у галузі машинобудування реалізація зменшилася на 20,3%.

Стабільно з приростом працює легка промисловість. Цій галузі належить 24,3% всього промислового комплексу міста. При цьому слід зазначити, що підприємства цієї галузі, мають високий технічний рівень, організували виробництво швейних виробів з орієнтацією на європейський ринок. Підприємства цієї галузі працюють в основному на імпортній давальницькій сировині і комплектуючих. В легкій промисловості обсяг реалізованої промислової продукції зріс в 2,1 рази.

Позитивні тенденції зберігаються в роботі харчової та хімічної промисловості. Ці галузі займають по 16% в структурі реалізованої продукції міста. У харчовій промисловості реалізація продукції збільшилася на 59,4%.

Інфузійні розчини, які виробляються в Новограді-Волинському займають 20-25% ринку України. У хімічній промисловості індекс реалізованої промислової продукції становив 156,4%.

Деревообробна промисловість займає 9% в структурі реалізованої продукції міста.  В цій галузі також зберігається позитивна тенденція. Реалізація в 2016 році збільшилася на 89,0%.

Частка міста Новограда-Волинського в загальнообласному обсязі промислового виробництва становить 3,3%. За результатами оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного значення за січень-червень 2016 року м. Новоград-Волинський входить в п’ятірку найкращих серед районів та міст області.  

У 2016 році обсяг експорту товарів збільшився на 23%. Загальна сума від експорту продукції становить  майже 15,0 млн. доларів США.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, в порівнянні з початком року зріс на 98,2 тис. доларів США  або 1,4%.

Основним показником, який характеризує загальний стан на ринку праці, є рівень зареєстрованого безробіття. Протягом 2016 року до Новоград-Волинського центру зайнятості з метою пошуку роботи звернулось 3029 мешканців міста. За січень-вересень працевлаштовано 1508 громадян. Станом на 1 жовтня в Новоград-Волинському центрі зайнятості зареєстровано 194 вакансії на підприємствах міста.

Місто займає лідируючи позиції за напрямом «Ефективність ринку праці».

Середньомісячна заробітна плата по місту становить 3 940 гривень, у порівнянні з минулим роком вона зросла на 41% (2 781 грн.). Розмір середньомісячної заробітної плати по області складає 3970грн. Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста відсутня.

З фінансової самодостатності місто Новоград-Волинський займає друге місце (після м. Житомира) в Житомирській області по доходах місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одного жителя – 1,491 тис. грн.

Н.Кузнєцова

начальник відділу економічного аналізу та планування міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія