Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела»: святковий концерт та вручення найвищих нагород міста

29 Липня 2019, 17:15

32-й рік поспіль у місті над Случчю – Новограді-Волинському, сходяться стежини численних шанувальників безсмертного таланту Лесі Українки на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Надвечір 27 липня 2019 року на площі Лесі Українки відбувся святковий концерт, який відкрила хореографічна композиція «Ласкаво просимо!» у виконанні народного дитячого ансамблю танцю «Веселка» (керівник – Катерина Рудакова).

У рамках свята з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський: «Ніякі кордони, мовні бар’єри не є перешкодою для людей, які у ці дні їдуть до Новограда-Волинського. Ми раді вітати зарубіжні делегації з Грузії, Польщі та Білорусії, а також з дружніх міст України, які прибули привітати наше місто зі святом. Раді вітати науковців, лесезнавців, лауреатів обласної премії імені Лесі Українки, людей, які досліджують творчість геніальної поетеси та прославляють її. Цьогоріч участь у святі вперше бере делегація із міста Гадяч Полтавської області – батьківщини Олени Пчілки, матері Лесі Українки та ще двох відомих особистостей, які народилися у Новограді-Волинському – Михайла Обачного та Олесі Зірки. Зичу всім жителям та гостям Лесиного краю невичерпної енергії, натхнення на добрі справи, нових звершень та успіхів! Гарного всім настрою та приємних вражень від святкового концерту».

Затим очільник міста разом із заступником міського голови – головою оргкомітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» Оксаною Гвозденко вручив найвищі нагороди міста.

Відтак, відзнакою міста орден «Звягель» були нагороджені:

– Лиманець Володимир Серафимович – місцевий художник та громадський діяч;

Крикота Володимир Васильович – голова первинної ветеранської організації «Авіатор», член президії міської організації ветеранів, голова комісії зв’язків з громадськістю міської організації ветеранів.

Почесне звання Почесний громадянин міста Новограда-Волинського отримали:

– Лосовський Адам Лукич – ветеран праці, голова Наглядової Ради ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», член Ради Старійшин міста;

Тригуб Іван Лукич – викладач вищої категорії, викладач-методист з історії та суспільствознавства.

На головній сцені свята з музичними вітаннями для учасників Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» виступили із піснею «Оберіг» вокальний ансамбль вчителів Школи мистецтв (керівник – Леся Адамович). «Ніч яка місячна» прозвучала у виконанні Миколи Борсученка. Італійську пісню «Велике кохання» присутнім подарували Діана Георгієва та Микола Борсученко. Віночок українських народних пісень лунав від зразкового дитячого фольклорного ансамблю «Ордана», солістки Наталки Мінгалєєвої (керівник – заслужений працівник культури України Віра Матвійчук).

Пісню із репертуару гурту «Біла вежа» «Як тебе знайти» виконали Любов Іскрижицька та Дмитро Салко. Пісню із репертуару Ірини Федишин «Ти тільки мій» подарувала Валентина Лук′янець. «Червона рута» прозвучала у виконанні Ірини та Андрія Антипчуків.

З піснею «Моя земля» виступила Лариса Труш – голова делегації свята з міста Гадяч Полтавської області, начальник відділу культури та туризму Гадяцької районної державної адміністрації.

Проникливі пісні лунали від музиканта, поета, співачки, волонтера, Христини Панасюк (місто Рівне) та лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, автора пісень, фіналістки телепроекту «Голос Країни-6» Олександри Казакової (місто Миколаїв).

Півтори години тривав та заряджав учасників свята неймовірною енергетикою і позитивом виступ відомого українського гурту «Тартак» (лідер гурту – Олександр Положинський).

Завершував головний концерт свята український репер Артем Лоїк.

 

Чат-бот Гаряча лінія