Молодіжна політика і гендер

12 Липня 2017, 0:16

Гендерного реформування потребує кожна сфера нашого життя. Не є винятком і система молодіжної політики. Потерпаючи від гендерного дисбалансу, система молодіжної політики повинна одночасно виконувати інформаційно-просвітницьку та виховну функції, сприяючи гендерним перетворенням і формуючи у молодого покоління нові підходи і стандарти у цій сфері.

Упровадження принципів гендерної рівності в усі сфери життя суспільства передбачає об’єктивну оцінку існуючого стану справ і розроблення стратегії, яка враховувала б особливості економічного, соціального та духовного розвитку як держави у цілому, так і окремих соціальних груп. Адже прийняття закону чи програми і визнання існуючої гендерної нерівності саме по собі не забезпечить готовності юнаків та дівчат у своєму повсякденному житті керуватися закладеними у зазначених документах принципами та вимогами. Водночас уже існуючі результати нерівності посилюються через укорінення гендерних стереотипів. Нажаль на рівні молодих громадян більшість проблем, які насправді мають гендерні ознаки, такими не сприймаються та ще й супроводжуються додатковими емоційними складовими, що зводять у рамки звичних стереотипів. Найбільш яскраво вираженою особливістю гендерного незнання – є ділення на чоловіче і жіноче у всіх сферах соціального життя. Тому особливого значення набуває робота щодо поширення гендерних знань та формування нових стандартів поведінки, які б закріплювали ці принципи на рівні прийнятних і звичних кроків, незалежно від того, в якій сфері ця поведінка проявляється –в економіці, політиці, у повсякденному спілкуванні чи у побуті. Заходи, що проводяться для молоді повинні нести в собі не тільки розважальний характер чи засвоєння нового соціального досвіду з конкретної теми, а й бути вичерпними для представників обох статей, не порушуючи законів гендерної рівності.

Молодь міста Новограда-Волинського незалежно від статі активно долучається до соціально-значущої діяльності, громадсько-активних заходів, інформаційно-просвітницьких кампаній, бере участь у фестивалях, конкурсах, юнаки та дівчата вступають до клубів і створюють громадські організації. Зокрема міський  Молодіжний центр у своїй діяльності залучає до співпраці представників обох статей, оскільки не стать людини є рушійною силою молодіжних перетворень, а бажання змінити життя на краще.

Олександра Радчук,

директор Молодіжного центру   

 

Чат-бот Гаряча лінія