Ми не здавали свій фронт: війна не привід, щоб скласти руки

27 Січня 2023, 15:13

Звіт заступника міського голови Звягельської міської ради Наталії БОРИС за 2022 рік

Шановний міський голово, секретар міської ради, шановні депутати, присутні, громадо!

З письмовим звітом, як посадової особи місцевого самоврядування, депутати міської ради належним чином ознайомлені. З метою інформаційної гігієни, мінімально вживатиму цифрові показники.

Відповідно до посадових обов’язків, відповідала за впровадження ефективної політики у міській територіальній громаді. Очолювала, організовувала, приймала участь в роботі колегіальних органів виконавчого комітету. Проводила робочі зустрічі, наради з підпорядкованими керівниками щодо організації, забезпечення вирішення питань життєдіяльності галузей та напрямків роботи.  Проводила особисті прийоми громадян. Виконувала інші доручення міського голови.

 

Повномасштабне російське вторгнення, змінило пріоритети та завдання виконавчих органів. Першочергово працювала на вирішення потреб гуманітарного і соціального характеру. Забезпечувала, як голова, діяльність Гуманітарного координаційного центру. 20 січня на розширеному засіданні, прозвітувала про його діяльність за 22 рік. Робота центру призупинена. Відновили діяльність управління, відділи виконавчого комітету. Створено відділ в УСЗ, який забезпечує роботу з ВПО. В разі необхідності, готові відновити діяльність.

Коротко про діяльність галузей і напрямки роботи, які координувала та здійснювала контроль відповідно до посадових обов’язків.

Освіта

Освіта проходила шлях викликів і трансформації.

Проведено ремонтні роботи в захисних укриттях 14 закладів освіти на суму понад 7 млн грн. Виділено 3,5 млн грн на облаштування захисного укриття на базі одного освітнього закладу.

Враховуючи запити батьків та місця перебування учнів (вихованців) в Україні, чи за кордоном, застосовували різні форми здобуття освіти: інституційну (очну, дистанційну), індивідуальну (сімейну, екстернатну).

Затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади на 22-27 роки.

Реорганізовано заклади освіти в сільській місцевості шляхом приєднання до опорного закладу освіти та створено 2 філії (Дідовицька, Майстрівська).

Перейменовано заклади загальної середньої освіти, дошкільної освіти без зміни організаційно-правової форми юридичної особи.

З метою оптимізації мережі, ліквідовано 2 малокомплектні школи: Майстровільську та Маковицьку.

Шкільне харчування здійснювалося буфетною продукцією. Розширено перелік учнів (вихованців), які харчувалися безкоштовно: 4 тис. учнів у закладах загальної середньої та 450 вихованців закладів дошкільної освіти.

У рамках проєкту «Ноутбук кожному вчителю», що проводилися за спільної ініціативи Мінцифри, МОН та Google та за підтримки ЮНЕСКО освітяни отримали хромбуки, ноутбуки.

Виділено 1 млн грн коштів бюджету громади на заміну віконних блоків в одному з освітніх закладів.

Встановлено тривожні кнопки у закладах дошкільної та позашкільної освіти на суму близько 100 000 грн.

Проводилися освітні заходи: предметні олімпіади, конкурс-захист дослідницьких робіт в МАН, тощо.

Випускники успішно впоралися з національним мультипредметним тестом.

Заклади взяли участь в грантових програмах, проєктах.

Особливої уваги набуло національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді, проводилися благодійні акції, ярмарки, зустрічі.

Працівники працювали або долучалися до роботи Гуманітарного координаційного центру.

Медицина

Під час воєнного стану заклади охорони здоров’я належать до об’єктів критичної інфраструктури. Галузь функціонувала безперебійно. Укладені пакети медичної допомоги з НСЗУ, загалом 26 пакетів (21 Міськрай ТМО, 4 ЦПМСД, 1 СМО), які сприяли якісному рівню медичної допомоги.

Забезпечено доступність медичної допомоги містянам і вимушеним переселенцям, незалежно від наявності укладених декларацій. Здійснювався активний патронаж паліативних хворих.

Проводилася вакцинація як профілактика інфекційних захворювань, так і за національним календарем щеплень.

Підприємства взяли участь у інвестиційних і грантових проєктах.

Забезпечували функціонування закладів 4 місцеві галузеві програми.

Отримано гуманітарну у вигляді лікарських засобів, перев’язувальний матеріал, шприци, технічні засоби, дитяче харчування, дороговартісного медичного обладнання тощо.

Аби соціально-психологічно підтримати жінок під час вагітності реалізовувався місцевий проєкт «З надією при надії».

Проводилися: капітальний ремонт відділення комплексної реабілітації в міськрай ТМО, поточні ремонти в окремих відділеннях та укриттях поліклінічного та лікувального корпусів.

Не припинялось проведення оперативних втручань в умовах раптового непередбачуваного вимкнення світла.

Розширено Державну програму реімбурсації «Доступні ліки», яка забезпечила лікарськими засобами пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом І-ІІ типів, бронхіальною астмою, психіатричними захворюваннями.

Фінансово підтримано підприємство «Центральна міськрайонна аптека №217».

Надавалися інші важливі в умовах війни медичні послуги. Дякуємо.

Міська рада отримала право одноосібного власника КНП «Міськрай ТМО».

Показали ефективність спостережні ради при медичних підприємствах, членами яких є депутати міської ради і представники громадських організацій.

Керівники виконали фінансові плани діяльності медичних підприємств, особливо – виплата заробітної плати та комунальних послуг 100%.

Соціальний захист дітей

На початку року проживало 14 095 дітей віком від 0 до 18 років. В громаді проживає 823 ВПдитини.

В державних закладах області перебувало 16 дітей. З початком активних бойових дій ми забрали дітей. Влаштовано – в прийомні сім’ї п’ять дітей, в ДБСТ – дві, п’ятеро завезли в м. Бжег, Польща «Центр родинної підтримки», четверо (діти зі складними порушеннями) евакуйовані разом із закладом.

На обліку служби у справах дітей 121 дитина-сирота та діти, позбавлені батьківського піклування, 107 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

Під опікою громадян – 88 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; у прийомних сім’ях та ДБСТ – 20 статусних дітей; у сім’ях родичів/знайомих – 9 дітей; у державних закладах – 4 дитини.

Усиновлено 4 дитини. В громаді проживає 34 сім’ї, які усиновили 39 дітей.

Функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 4 особи з їх числа. У 2 ДБСТ проживає 18 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

22 дитини набули статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей 107 дітей, з 63 сімей, які перебувають в СЖО.

За ініціативи служби у справах дітей судом позбавлено батьківських прав 11 батьків відносно 16 дітей, з них: 11 дітей влаштовано під опіку, 5 – тимчасово влаштовані в сім’ї родичів.

Створено 2 сім’ї патронатного вихователя, влаштовано 4 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Центр комплексної реабілітація дітей з інвалідністю

24 лютого роботу центру було призупинено.

Працівники були задіяні в Гуманітарному координаційному центрі. Згодом діяльність була  відновлена. Фахівці обладнали комфортне укриття, де діти з інвалідністю почували себе в безпеці.

Працювали згідно індивідуальних графіків занять.

Надано комплекс реабілітаційних послуг 140 дітям з інвалідністю.

Центр переїхав і облаштовується в просторому приміщенні зі збільшеними площами, що покращить надання соціально-реабілітаційних послуг дітям і умови праці фахівців.

Міський центр соціальних служб

Загальна кількість отримувачів соціальних послуг – 1846 осіб та сімей, в сім’ях виховується 1340 дітей. На обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах перебувало 242 сім’ї, в яких виховується 297 дітей. Соціальним супроводом протягом року охоплено 104 сім’ї/особи, в яких виховується 154 дитини.

Фізична культура та спорт

Міським Центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»  проведено 35 заходів, 30 футбольних матчів різних рівнів (Чемпіонат області, Кубок області, Чемпіонат другої ліги України та Благодійний турнір на підтримку ЗСУ).

На стадіоні «Авангард» за кошти міського бюджету встановлено професійні футбольні ворота з сертифікацією ФІФА на суму 120 тис. грн.

В ДЮСШ у 14 відділеннях з видів спорту займалося 433 вихованці. Взяли участь у 41 змаганні міжнародного, всеукраїнського, обласного, міського рівнів.

На оплату відряджень для участі в обласних змаганнях спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів було виділено 600 тис. грн.

На виплату стипендій міської ради перспективним та обдарованим спортсменам – 37 тис. 800 грн.

На фінансове стимулювання спортсменів та їх тренерів використано 162,65 тис. грн.

Сім’я і молодь. Оздоровлення.

В громаді проживає 8679 дітей пільгових категорій від 7 до 18 років. Видано 165 посвідчень батьків з багатодітної сім’ї та 234 посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.

У зв’язку з воєнним станом оздоровлення дітей відбувалося частково. Управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту за кошти державного бюджету  направлено  на оздоровлення 6 дітей пільгових категорій.

Сфера молодіжної політики. Молодіжним центром та Молодіжною радою проведено близько 30 заходів, спрямованих на підняття патріотичного духу та підтримку наших захисників.

Культура. Туризм. Топоніміка.

У цій війні вже не виникає питання, чи є місце культурі. Війна стала боротьбою за нашу культуру, ідентичність.

Галузь культури і туризму активно діяла від початку введення воєнного стану, а з 1 квітня згідно рекомендацій профільного Міністерства відновила діяльність.

Проведено поточний ремонт споруд подвійного призначення – укриттів Палацу і Будинків культури.

Реформовано Звягельську бібліотечну мережу. Бібліотеки запрацювали у форматі сучасних бібліо-хабів.

На базі Палацу культури ім. Лесі Українки створені комунальні студії сучасного танцю «ДЖАВЕЛІНИ» та вокалу «SoloWay».

Іменні стипендії в галузі культури і мистецтва отримали 10 номінантів.

Призначена грошова винагорода 196 талановитим дітям та їх наставникам на загальну суму 200 000 грн.

Забезпечено організацію та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Вперше проведено духовний захід «Молитовний сніданок».

Курс на декомунізацію, деколонізацію, дерусифікацію та відмежування від культурного спадку тоталітарного режиму, здійснювався через позбавлення від радянсько-російських топонімів. Перейменовано 88 вулиць, 32 провулки та 1 сквер. Ініційовано демонтаж та переміщення гармати, проводилася робота щодо демонтажу меморіальних дошок та пам’ятників.

Туристичним центром організовані тематичні екскурсії, квести, виставки, інтерактивні та інтелектуальні заходи.

Мистецтво – це ліки проти душевних ран. Проведено 1193 заходи.

Організовано благодійні заходи на підтримку ЗСУ: гурту «TaRuta», студії «Квартал-95»; хіп-хоп виконавця Хаса; Національного Президентського оркестру, зразково-показового оркестру ЗСУ, виїзний концерт на підтримку військовослужбовців гурту «Kozak System», гурту «СКАЙ». За зібрані кошти закуплені планшети, дрон (співфінансування) тощо для військових.

Організовано поїздку талановитих дітей в галузі мистецтва до німецького міста Зіндельфінген.

Проведено заходи для внутрішньо переміщених осіб, сімей загиблих військовослужбовців та інших категорій населення.

Вихованці школи мистецтв та Палацу культури ім. Лесі Українки приймали активну участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах.

Проведено благодійну акцію «Російську літературу – на макулатуру, гроші – на ЗСУ».

Інформаційна діяльність

Після 24 лютого від медіа безпеки залежали життя та безпека як воїнів, так і населення. Зусилля спрямовували на інформування громади про оперативний стан справ, актуальні питання життєзабезпечення та безпеки. Через джерела інформації:

офіційний сайт міської ради (був оновлений 01.01.2022 року);

договірна співпраця з друкованим ЗМІ (газета «Лесин край»);

договірна співпраця з місцевим телеканалом «Студія Калина»;

офіційні сторінки міської ради та її виконавчих органів у соціальній мережі Facebook;

Telegram-канал міської ради;

YouTube-канал міської ради.

Виток інформації, тим більше з персональними даними, може використовуватися агресором. В перші дні війни, надходили рекомендації як поводитися із офіційною інформацією від СБУ, Асоціації міст України, військових відомств. Рекомендували закрити інформацію, особливо на офіційних сайтах. Тимчасово обмежили доступ до окремих рубрик. В цілому сайт працював, завдячуючи фаховій технічній підтримці попереджено декілька хакерських атак.

Оперативно розміщувалася важлива інформація. Спеціально створені рубрики: «У разі НС та війни», «Гуманітарний центр», «Разом до Перемоги».

Працівники відділу оприлюднювали повідомлення про оголошення та відбій тривоги у цілодобовому режимі на офіційних інформаційних ресурсах, через місцевий телеканал «Студія Калина».

З метою оперативного інформування, особливо в перші місяці війни, забезпечено щоденні відеозаписи керівництва громади,  трансляцію та розміщення на офіційних інформаційних ресурсах. Велися рубрики (відеопроекти) «Комунікуємо з громадою: актуально про головне» та «Будьте в темі», в яких порушувалися соціальні теми, надавалися відповіді на запитання жителів; «Підсумки тижня», рубрика «Запитували-відповідаємо» на офіційній сторінці міського голови; «Новоград-Волинський/Звягель: історія»; «Повертаємо історичну назву: АРГУМЕНТИ».

Співпраця з депутатським корпусом

Запрошували до обговорення та знаходження шляхів вирішення проблемних галузевих питань. Організовували презентаційні зустрічі для ознайомлення з проєктами. Працювали в робочих групах. Запрошували на загальноміські, галузеві заходи. Активно співпрацювали з гуманітарною профільною постійною комісією міської ради. Дякую секретарю міської ради Оксані Гвозденко, всім депутатам за взаємодію і співпрацю.

Про людей громади

Відкрили серця і домівки для людей, які приїздили з зони активних бойових дій, тимчасово окупованих територій. Стали волонтерами. Просто допомагали. Віддавали кошти на підтримку ЗСУ, ВПО, речі, продукти, матеріальні цінності. У нас були черги до воєнкомату.

Люди приходили на поховання віддати шану загиблим воїнам-героям. Ми відчули спроможність та силу громади до самоорганізації, згуртованості. Було мало слів, але була дія. Люди зрозуміли, захищати Україну повинні всі. Велика всім вдячність.

І на завершення. Я залишилася вірною Україні. Дякую всім, з ким працювала і взаємодіяла. Дякую міському голові Миколі Боровцю за довіру, своїм колегам-заступникам. Ми не здавали свій фронт. Війна не привід, щоб скласти руки. Будемо працювати. Разом до Перемоги!

Заступниця міського голови

Наталія БОРИС

Чат-бот Гаряча лінія