На базі ліцею №11 проведений івент «Базовий стандарт НУШ та професійний стандарт вчителя. Нормативно-правова база»

27 Серпня 2021, 20:36

26.08.2021 року за ініціативи управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради в рамках проведення заходів до Великої педагогічної ради «Шукаємо сенси в освіті разом» на базі ліцею №11 м.Новограда-Волинського, проведений івент «Базовий стандарт НУШ та професійний стандарт вчителя. Нормативно-правова база».

Захід мав на меті ознайомлення педагогічної спільноти з державними документами та висвітлення практичних питань імплементації Державного стандарту базової середньої освіти та Професійного стандарту за професіям: «Вчитель початкових класів ЗЗСО», «Вчитель ЗЗСО», «Вчитель з початкової освіти з дипломом молодшого спеціаліста». Учасники заходу проявили активний інтерес щодо озвученої тематики, адже 2021-2022 навчальний рік розпочинає пілотування реформи НУШ на рівні базової середньої освіти, а в наступному навчальному році вже всі учні 5-х класів будуть навчатися за новим Державним стандартом. На це у своєму виступі наголосила заступник директора ліцею №11 Андрійчук Оксана Леонідівна, яка надала методичні рекомендації щодо розроблення освітніх програм, навчальних планів ЗЗСО, використання модельних навчальних програм, методичного забезпечення та інструментарію оцінювання.

Особливо зацікавили присутніх виступи педагогів-практиків – учителів початкової школи, які пілотували проєкт НУШ в 1-4 класах. Носан Т.М. та Дейнеко О.М. надали колегам багато цікавої та корисної для освітньої практики інформації щодо організації освітнього процесу та формувального оцінювання учнів.

Учасники дискусійної панелі дійшли висновку про те, що проведений захід має стати початком зустрічей, які будуть мати на меті обговорення питань адаптації як вчителя так і учня у першому циклі базової середньої освіти, обмін практичним досвідом учасників пілотного проєкту та внесення пропозицій щодо подальшої якісної реалізації концепції «Нова українська школа».

 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

 

Чат-бот Гаряча лінія