На черговому засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням COVID-19

14 Серпня 2020, 15:32

14 серпня заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук, яку відповідно до розпорядження №151(о) від 04.08.2020 року тимчасово призначено керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, провела чергове засідання штабу.

Зокрема, Ірина Климівна проінформувала, що протягом останнього тижня у місті було лабораторно підтверджено 22 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. У зв’язку із зростанням кількості хворих на коронавірус, 12 серпня на позачерговому спільному засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС і штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) вирішено посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень у Новоград-Волинській міській ОТГ (детальніше: https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/13037/pozachergove-spilne-zasidannya-miskoi-komisii-z-pitan-teb-ta-ns-i-shtabu-z-likvidacii-naslidkiv-nadzvichajnoi-situacii-covid-19).

Також 12 серпня Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови, яка регулює правила адаптивного карантину у країні. Головні зміни стосуються показників, за якими визначається рівень епідемічної небезпеки в районі чи місті. Відтепер їх три: кількість заповнених ліжок у медичних закладах, кількість проведених тестувань та рівень захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.

13 серпня відбулося засідання Центральної комісії ТЕБ та НС, на якому регіони України були розподілені на нові зони за рівнем поширення коронавірусу. Наразі Житомирську область віднесено до зеленої зони. Відтак, комісія ТЕБ та НС приймає рішення про встановлення рівня небезпеки раз на сім днів. Рішення про послаблення не може бути ухвалено раніше, ніж через 14 днів.

Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Ірина Ящук акцентувала увагу на важливості свідомого ставлення громадян до санітарно-епідеміологічних вимог Міністерства охорони здоров’я України та Головного державного санітарного лікаря, а також на необхідності дотримання основних правил із запобігання захворюванню на коронавірусну інфекцію.

Як проінформував начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак, протягом минулої доби у Новоград-Волинській міській ОТГ не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Станом на 09:00 год. 14 серпня, за весь період пандемії коронавірусу в місті зареєстровано 67 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 (31 вилікувалися, 1 померла внаслідок ускладнення даної інфекції) та 21 випадок серед жителів району (12 вилікувалися). Зокрема, випадки фіксуються у контактних осіб, є сімейні вогнища, захворювання після святкувань днів народжень тощо.

Наразі на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні міськрай ТМО перебуває 10 осіб: двоє жителів міста, один житель Новоград-Волинського району, шестеро пацієнтів з Ємільчинського району та один з Баранівського району. Решта хворих лікуються амбулаторно.

Також Любомир Дутчак зазначив, що в Україні за минулу добу зафіксовано 1732 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19 – це антирекорд з кількості нових хворих за добу. Загалом, станом на 14 серпня в Україні 87 872 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 2011 летальні, 46 797 пацієнтів одужало.

У Житомирській області за минулу добу також зафіксовано абсолютний антирекорд по захворюваності на COVID-19 – 67 нових випадків, що підтверджено лабораторними дослідженнями. З них в обласному центрі – 20 випадків. Усього в області від початку епідемії на коронавірусну інфекцію захворіло 2 тис. 233 жителів області, перехворіло та одужало від коронавірусної хвороби 1 тис. 621 пацієнт. Від ускладнень, викликаних вірусом COVID-19, від початку пандемії померло 49 пацієнтів.

Т.в.о головного лікаря КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Микола Руденко зазначив, що наразі медичні працівники забезпечені в достатній кількості засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами. Проводяться підготовчі роботи з облаштування додаткових палат інтенсивної терапії та підведення до інфекційного відділення міськрай ТМО кисню, що дозволяє уникнути зараження хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

На черговому 97 засіданні виконавчого комітету міської ради прийнято рішення, яким затверджено тарифи для проведення імуноферментних аналізів крові на антитіла IgG (людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання) та IgM (гострий процес захворювання) до коронавірусу SARS-CoV-2. Відтак, вартість зазначених аналізів, які можна буде замовити після завершення налаштування відповідної моніторингової системи, складає по 175 грн. Безкоштовно ІФА-дослідження проводяться медичним працівникам, представникам поліції, служби безпеки, ДСНС, пацієнтам, які поступають на планове лікування.

Про результати проведених рейдів мобільними групами з питань запобігання занесенню і поширенню COVІD-19 серед населення Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади проінформувала в.о. начальника районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валентина Кащук.

Відтак, в період з 07 по 13 серпня комісійно обстежено 29 об’єктів різних форм власності щодо дотримання санітарних вимог та протиепідемічних заходів, виявлені порушення у 2 закладах. Фахівцями Новоград-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з працівниками Національної поліції із залученням місцевих ЗМІ проведено 16 перевірок закладів громадського харчування та закладів роздрібної торгівлі харчовими продуктами на предмет дотримання карантинних заходів, порушень не виявлено. За результатами обстежень керівникам закладів направлені 2 листи з рекомендаціями по дотриманню карантинних заходів.

Також було зазначено, що проводиться планова перевірка дотримання протиепідемічних заходів у школах і садочка міста та району. Наразі недоліків не виявлено.

З метою уникнення скупчень громадян у громадських місцях, працівникам поліції рекомендовано посилити відповідні рейди у вечірній час. Відповідальним посадовим особам доручено організувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням карантинних заходів, а також продовження превентивних заходів, спрямованих на дотримання карантинних правил.

Попереду осінь – пора, яка традиційно асоціюється з початком навчального року і сезону грипу та ГРВІ. Цього року до звичних сезонних хвороб зі схожими симптомами додалася коронавірусна інфекція.

Шановні жителі Новоград-Волинської міської ОТГ! Нагадуємо, аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил:

– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

– носіть захисну маску в громадських місцях;

– уникайте великого скупчення людей;

– дотримуйтеся соціальної дистанції.

Не нехтуйте правилами, будьте свідомими та обережними! Бережіть себе!

Оксана Талько, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія