На черговому засіданні виконавчого комітету міської ради заслухано та прийнято до відома інформацію про квартирний облік громадян

14 Травня 2021, 11:49

На черговому засіданні виконавчого комітету міської ради заслухано та прийнято до відома інформацію про квартирний облік громадян.

Як поінформував членів виконавчого комітету міської ради начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Василь Осадчук, відповідно до законодавства на органи місцевого самоврядування покладені повноваження щодо обліку громадян, які потребують поліпшення жилових умов.

На квартирній черзі при виконавчому комітеті Новогралд-Волинської міської ради перебуває 2068 громадян, які потребують поліпшення житлових умов із них:

717 громадян мають право на першочергове отримання житла (багатодітні сім’ї, учасники АТО, учасники бойових дій в Афганістані, ліквідатори наслідків ЧАЕС);

296 громадян мають право на позачергове отримання житла (інваліди війни, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, ліквідатори наслідків ЧАЕС).

На квартирний облік беруться громадяни:

1)забезпечені жилою площею нижче за передбачений законодавством  рівень (6 кв.м);

2)які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним  вимогам;

3)які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

4)які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

5)які проживають у гуртожитках;

6)які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі  старші за 9 років,  крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

 

Оскільки, житло за державні кошти нині не будується, то певним категоріям громадян житлові умови поліпшуються шляхом надання компенсацій в грошовому еквіваленті.

Так за 2020 рік 9 громадян отримали грошову компенсацію з державного бюджету (інваліди АТО, інваліди бойових дій в Афганістані, дитина – сирота).

Також законодавством передбачено соціальний квартирний облік. На соціальному обліку перебуває 31 громадянин.

Правом взяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:

1) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування);

      2) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу в сумі менший від величини опосередкованої вартості найму житла та прожиткового мінімуму;

      3) внутрішньо переміщені особи, які не мають іншого житла для проживання на підконтрольній українській владі території або житло яких зруйновано (знищене).

      Виконавчим комітетом надано статус соціального житла 14 квартирам, переважна більшість яких надана дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування.

 

Чат-бот Гаряча лінія