На комісії ТЕБ та НС

24 Квітня 2020, 17:16

На комісії ТЕБ та НС продовжили дію карантину до 11 травня та розглянули питання щодо заходів протидії пожежам у природних екосистемах

24 квітня т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко провела засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 291 члени комісії продовжили термін дії карантину на території Новоград-Волинської міської ОТГ до 11 травня.

Під час засідання було проінформовано про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію на території міської ОТГ (детальніше: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2614732565521111&id=1723574121303631).

Також розглянули питання щодо заходів протидії пожежам у природних екосистемах у пожежонебезпечний період 2020 року та недопущення випадків самовільного випалювання рослинності та її залишків на території Новоград-Волинської міської ОТГ.

З початку року на території міста сталася 61 пожежа, 28 з яких – це займання сухої трави, сміття, чагарників на відкритих територіях, присадибних ділянках мешканців міста.

У березні-квітні інспекцією благоустрою при управлінні ЖКГЕ та КВ міської ради було складено 20 адміністративних протоколи за спалювання сміття, опалого листя, відходів рослинного походження тощо та надано 50 попереджень. Протягом 2019 року таких адмінпротоколів було складено 104. Інспекція благоустрою звертається до громадян з проханням про виявлення фактів порушення Правил благоустрою на території міста повідомляти за тел.: (04141) 3-01-90, а також надавати зафіксовані фотофакти на електронну пошту: inspector16@ukr.net.

Присутній на засіданні депутат обласної ради, директор ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» Степан Нусбаум наголосив, що в зв’язку з посушливими погодними умовами та недбалим поводженням з вогнем загроза виникнення лісових пожеж зростає у рази. Значна частина зелених насаджень знаходиться на території міста. Тож, якщо люди не усвідомлять усю небезпеку від паління і надалі будуть створювати реальну загрозу для лісових масивів – ми втратимо наші «зелені легені».

Також було підкреслено, що за випалювання сухої трав’яної рослинності та невжиття заходів своєчасного гасіння пожежі передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. 13 квітня 2020 року на позачерговому засіданні парламент збільшив штрафи за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

?? Адміністративні штрафи:
? за випалювання сухої трави до 6120 гривень для звичайних громадян і до 21 420 гривень для посадових осіб;
? за знищення рослинності заповідного фонду — штраф 12 240 гривень для звичайних громадян та 30 600 гривень для посадових осіб.

?? Кримінальна відповідальність:
? за знищення чи пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем — штраф до 153 тисяч гривень чи обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або ж позбавлення волі на той самий термін;
? за забруднення атмосферного повітря – штраф до 61 200 гривень чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.

Відтак, члени комісії затвердили склад оперативного штабу для координації дій з організації виконання заходів протидії пожежам у природних екосистемах Новоград-Волинської міської ОТГ протягом пожежонебезпечного періоду 2020 року. Голова оперативного штабу – заступник міського голови Анатолій Легенчук. Оперативний штаб буде забезпечити координацію і взаємодію Новоград-Волинської міської ради, Новоград-Волинського міськрайонного відділу УДСУ з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, підприємств, установ і організацій з питань пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та мінімізації їх наслідків.

Крім того, члени комісії розглянули питання щодо вжиття заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території громади у разі проведення поховання померлих осіб на COVID-19.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія