На Міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела» завітали делегації з Грузії, Польщі та Білорусії, а також з дружніх міст України

29 Липня 2019, 17:10

27 липня 2019 року у великій залі Будинку рад міський голова Віктор Весельський провів офіційний прийом іноземних делегацій та гостей Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела».

Відтак, на свято завітали три зарубіжні делегації, які прибули з міста Хашурі (Грузія) на чолі з Таріелом Гоголадзе, з міста Ломжа (Польща) на чолі із заступником президента міста Анджеєм Стипулковським та з міста Рогачева (Білорусь) на чолі із заступником голови Рогачівського райвиконкому Павлом Березинським, а також делегації з дружніх міст України, які з Новоградом-Волинським поріднили «Лесині джерела», зокрема, з міста Гадяч Полтавської області на чолі з начальником відділу культури та туризму районної державної адміністрації Ларисою Труш.

Звертаючись до шанувальників творчості геніальної поетеси Лесі Українки, міський голова Віктор Весельський зазначив: «Ми горді тим, що Новоград-Волинський став колискою народження славної української поетеси – всесвітньовідомої Лесі Українки. Саме тут вона вперше побачила світ, почула рідне українське слово, саме тут зародився талант майбутньої поетеси, яка здобула світове визнання. Від імені міської влади та всієї Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади щиро дякую всім, хто розділяє з нами радість свята. Нехай затишно і гарно буде кожному з вас на древній Звягельській землі!»

Затим очільник міста виконав почесну місію, вручивши місцевій майстрині декоративно-прикладного мистецтва Наталії Ковнацькій почесне посвідчення на підставі рішення колегії управління культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації від 18 лютого 2019 року №1/3 про присвоєння звання «майстер народної творчості» за досягнуті успіхи у відродженні, збереженні та популяризації самобутнього народного мистецтва та етнографії рідного краю. Виставка майстрині на період свята розміщена у холі великої зали Будинку рад, а надалі буде перенесена до Краєзнавчого музею.

Багато гарних слів лунали з трибуни цього дня. А гості свята радо обмінювались подарунками з один з одним.

Окрім представників офіційних делегацій, до вітального слова було запрошено кандидата у народні депутати України по 65 округу, що став переможцем виборчих перегонів Дмитра Костюка, виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, представника директорату державної мовної політики Міністерства культури України Віктора Коврея, голову Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України, начальника управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОДА Світлану Гресь, директора Житомирського обласного краєзнавчого музею Миколу Весельського, лауреата премії Лесі Українки обласного відділення українського фонду культури, гостя з міста Хмельницького Сергія Мохнюка.

Впродовж офіційного прийому для гостей свята звучали музичні композиції від творчих колективів та місцевих аматорів народної творчості.

 

Чат-бот Гаряча лінія