На прес-конференції медики розповіли про боротьбу з COVID-19

1 Грудня 2020, 17:42

Керівники медичних закладів Новограда-Волинського 1 грудня зустрілися з журналістами, щоб розповісти про реалії лікування хворих на COVID-19 в місті.

Спікери: Василь Борис (генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»), Світлана Сімак (заступник медичного директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»), Тетяна Кардаш (директор КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»), Любомир Дутчак (начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради).

 

Лікування хворих в стаціонарі

Міськрай ТМО визначено опорною лікарнею першої хвилі прийому хворих на ковід. Наразі в наявності є: 8 дихальних апаратів, 34 концентратори кисню, нарощується кількість кисневих точок (61 точка). Варто зазначити, що один концентратор забезпечує киснем 2 пацієнти, однак його використання можливе лише в разі сатурації киснем крові вище 80.

Питання постачання кисню залишається проблематичним. До слова, міський голова Микола Боровець бере активну участь у вирішенні проблеми забезпечення лікарні киснем, дефіцит якого спостерігається по всій Україні. На сьогодні запасу кисню для потреб хворих вистачить на 20 днів. Найближчим часом буде облаштовано ще 21 додаткова киснева точка та встановлено кріоконцентратор, який виробляє кисень.   

В міськрай ТМО працює 7 бригад для  надання медичної допомоги пацієнтам хворим на коронавірусну хворобу. Функціонує 2 структурних підрозділи: коронавірусне відділення (2-поверховий корпус інфекційного відділення), де лікуються хворі на COVID-19 та ізоляційне відділення (кардіологічне, дитяче, неврологічне, гінекологічне відділення), в якому надається медична допомога хворим з підозрою на коронавірус. Також частково залучено терапевтичне відділення.

Існує певний дефіцит деяких медикаментів, що застосовуються при лікуванні хворих на ковід. Озвучено дві причини:

  1. Відсутність значної частини життєвонеобхідних лікарських засобів (омнопон, промедол, брендові антибактеріальні препарати, розчини (сорбілакт, реосорбілак), антиагреганти (ксарелта, металізе), серцево-судинні препарати та інші) у затвердженому Національному переліку.
  2. Обмежена кількість та  відсутність лікарських засобів на ринку України (цифепін, левофлоксацин, фленокс).

Однак лише незначну частину лікарських засобів пацієнти закуповують за власні кошти, і тільки ті, що не включені до Національного переліку або отримують за рахунок коштів лікарняних кас (міської або обласної).

   

Медики

9 місяців щоденної боротьби з коронавірусом виснажила медичних працівників. Тотальна вдома посилюється постійним багатогодинним використанням спеціальних костюмів індивідуального захисту.

Між тим, війна медиків з ковід триває. Надзвичайно важливим для уникнення колапсу та перенаповнення лікарні є дотримання самоізоляції хворих на коронавірус і їх контактних осіб. Це вкрай необхідно для переривання ланцюжку зараження.     

Варто заначити, що на виплату доплати до заробітної плати медперсоналу, задіяного на боротьбу з короновірусною хворобою вже використано 7,8 млн. грн. (до 300% надбавки до зарплатні).

 

Статистика

Протягом квітня-листопада 2020 року зареєстровано 1693 лабораторно підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 та 2068 підозр. Серед них захворіли 152 медичних працівники та 41 дитина. 95,5% захворюваності реєструється серед дорослого населення. Всього за період епідемії одужало 603 особи.

На сьогодні в амбулаторних умовах (вдома) під наглядом сімейних лікарів перебуває 1048 осіб з лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19.

На стаціонарному лікуванні в КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 56 хворих на коронавірусну інфекцію. В ізоляційному відділенні знаходиться 12 осіб з підозрою на коронавірус. Серед пацієнтів, які перебувають на лікуванні в стаціонарі – 21 особа знаходиться на кисневій підтримці, 8 осіб – у важкому стані, з них один пацієнт на апараті ШВЛ.

 

Надання стоматологічної допомоги населенню

після реформування галузі

У зв’язку з другою хвилею реформ в медицині змінено умови фінансування та надання стоматологічних послуг КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО».

Відповідно до законодавства медичні послуги надаються на безоплатній та платній основі. Зокрема, безкоштовно надається: ургентна (невідкладна) стоматологічна допомога та планова санація дитячого населення до 16 років.

Однак, згідно з підписаним договором з НСЗУ, яка відшкодовує закладу надання безоплатної послуги, її вартість оцінюється в 9 грн. 19 коп. Реальна ж вартість стоматологічних послуг в рази вища.

Значною підтримкою для медичного закладу стали міська та районна ради. Без дофінансування органами місцевого самоврядування, комунальна стоматологія збанкрутувала б.  В свою чергу громада зацікавлена в сприянні та підтримці СМО, яка надає стоматологічні послуги всім категоріям населення, в тому числі соціально-незахищеним верствам.

 

Ознайомитись з деталями та розгорнутими відповідями на запитання журналістів можна за посиланням: https://youtu.be/MpqQxzPnUto

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

 

Чат-бот Гаряча лінія