На робочій групі з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення
27 серпня відбулося чергове засідання робочої групи з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення. До участі долучилися представники НУО “Сучасний Формат” з м. Житомира та фахівці соціальної галузі міської ОТГ.
На початку зібрання голова робочої групи Тетяна Кравчук зазначила, що активність робочої групи триває, в представників різних громадських об’єднань є чимало ідей. Проте відчувається недостатня компетентність місцевих активістів у написанні проектів. «Корисно було б створити в місті центр чи об’єднання, де б навчали написанню проектів», – зауважила Тетяна Кравчук.
Натомість секретар робочої групи з питань підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки населення Віра Неживова поінформувала, що робота в даному напрямку проводиться. Зокрема, відділом підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради було організовано низку навчань, де близько 50 активних представників громади брали участь в тренінгах за участі провідних лекторів. Проте, у зв’язку з карантинними обмеженнями, дану роботу довелося дещо скоротити.
Надалі, члени робочі групи обговорили в онлайн режимі із спеціалістом по роботі з громадами ПРООН Тетяною Лялькою попередньо подані заявки https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/12900/ , які наразі знаходяться на розгляді грантодавців. Було отримано ряд зауважень та порад для подальшого врахування в роботі.
Також на розгляд робочої групи було представлено проект Олександра Сидорчука щодо реконструкції спортивного майданчику Новоград-Волинської ЗОШ №2 зі встановленням тренажерів для реабілітації та тренувань. Після детального обговорення, робоча група підтримала ідею, яка згодом буде оформлена та подана грантодавцю.
Запрошені на зустріч представники соціальної галузі, які працюють в напрямку попередження насильства в сім’ї, спільно з членами робочої групи обговорили актуальність створення в місті кімнати (центру) кризового перебування для осіб, які постраждали від насильства в сім’ї. Начальник служби у справах дітей Нонна Лойко зазначила, що питання актуальне і відповідальні служби щоденно працюють з даною проблемою. Створення спеціалізованого закладу позитивно б вплинуло на ефективність діяльності в напрямку протидії насильству. Таку ініціативу буде подано при оголошенні конкурсу відповідного спрямування та відповідним фінансуванням.
Представники НУО “Сучасний Формат” Марина Хайнак та Жанна Соловйова надали робочій групі слушні рекомендації, зокрема щодо пошуку конкурсів підтримки ініціатив та джерел фінансування.
Довідково: Новоград-Волинська міська ОТГ у співпраці з НУО “Сучасний Формат” в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Королівства Нідерландів бере участь у проекті «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» (розпорядження від 19.06.20 р. №116). Основними напрямками, над реалізацією яких працює робоча група є безпека дорожнього руху, підтримка соціально незахищених верств населення та згуртованість населення, а також патріотичне виховання.
Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради