На території Новоград-Волинської міської ОТГ продовжено карантин до 31 серпня 2020 року

31 Липня 2020, 15:50

31 липня під головуванням в.о. міського голови Оксани Гвозденко відбулось спільне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Про стан захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 на території Новоград-Волинської міської ОТГ присутнім доповів начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак. За весь період пандемії в місті зареєстровано 38 випадків захворювання на коронавірус та 16 у районі (загалом 54). На стаціонарному лікуванні в міськрай ТМО перебуває 3 хворих на COVID-19 жителя міста та 1 хворий з Ємільчинського району. Наразі вже одужало 40 осіб, однак 1 особа, на жаль, померла.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” рішенням міської комісії з питань ТЕБ та НС на території міської ОТГ встановлено карантин з 1 серпня до 31 серпня 2020 року.

Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).

На території Новоград-Волинської міської ОТГ на період дії карантину заборонено:

– перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

Крім того, продовжується робота із здійснення перевірки роботи ринків, магазинів та закладів громадського харчування, тощо стосовно дотримання карантинних заходів та в разі виявлення порушень, розглядатимуться пропозиції щодо зупинки діяльності цих об’єктів.

Також Новоград-Волинський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області спільно з відповідальними службами продовжать здійснювати контроль з дотримання карантинних заходів, зокрема має бути посилено контроль за особами, які перебувають на самоізоляції шляхом проведення перевірки фактичного перебування осіб за зазначеними адресами.

Оскільки незабаром відзначатимуться ряд релігійних свят (14, 19, 28 серпня) з прогнозованою участю в них значної кількості вірян, з метою недопущення неконтрольованого поширення COVID-19, поліцією буде забезпечено патрулювання та жорсткий контроль за дотриманням карантинних заходів при проведенні Богослужінь у храмах міста.

Між тим, керівникам підприємств, установ організацій незалежно від форми власності рекомендовано забезпечити: з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу; встановити відстані у прикасовій та касовій зонах закладу торгівлі між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів; дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень; внесення (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час.

Також заслухали інформацію начальника караулу 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Кравченка В.В. про стан протипожежного водопостачання у місті Новограді-Волинському. Так, перевірено 205 пожежних гідрантів, з яких у 9 виявлені несправності (7 вже відремонтовано).

За результатами розгляду даного питання КП НВМР “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” доручено забезпечити утримання та облік джерел зовнішнього протипожежного водопостачання відповідно до вимог Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану, а також провести ремонт несправних пожежних гідрантів і передбачити кошти на їх заміну.

Вказано КП НВМР “Виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства” забезпечити, а керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, на території яких розташовані пожежні гідранти, рекомендовано встановити покажчики розташування пожежних гідрантів відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, в першу чергу розташованих поблизу об’єктів з масовим перебуванням людей, щоб запобігти паркуванню поруч транспорту.

Олена Обух, т.в.о. начальника відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія