На запитання «Чи потрібна комунальна стоматологічна поліклініка Звягельській громаді?» відповідь – однозначно так

2 Лютого 2024, 9:34

Комунальне некомерційне підприємство «Стоматологічна поліклініка» Звягельської міської ради на початку 2023 року мало два власники, а саме: Новоград-Волинська міська рада та Новоград-Волинська районна рада.

Після зміни назви міста підприємство перейшло у власність Звягельської міської ради.

До квітня місяця 2023 року джерелами фінансування закладу були:
– підписаний пакет по Програмі медичних гарантій з Національною службою здоров’я України;
– фінансова підтримка міської ради;
– власні кошти від платних послуг, які надає підприємство.

Але НСЗУ заклад фінансувало лише до кінця березня 2023 року, тому що підприємства, які мали один пакет, далі не підпадали під дію Пакету з надання невідкладної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах.

Завдяки злагодженій роботі усього колективу та співпраці з депутатським корпусом міської ради, керівництвом міської ради та безпосередньо з відділом охорони здоров’я та медичного забезпечення при Звягельській міській раді, підприємство працює далі.

З березня 2023 року, з метою утримання підприємства на плаву, КНП «Стоматологічна поліклініка» підняло ціни на свої послуги та проведело оптимізацію своєї структури.

У травні 2023 року з метою соціального захисту малозахищених верств населення міської громади Звягельська міська рада прийняла «Програму надання невідкладної стоматологічної допомоги жителям Звягельської територіальної громади». Тобто, коли пацієнти, які проживають на території громади звертаються з гострим болем, ця допомога для них є безкоштовною, а подальше лікування має здійснюватися за прейскурантом цін, які затверджені на підприємстві.

У стоматологічному відділенні надаються усі види стоматологічної допомоги висококваліфікованими спеціалістами: проводиться видалення зубів, хірургічне втручання різного характеру дорослим і дітям.

У відділенні є дитячий кабінет, в якому лікарі-стоматологи дитячі надають допомогу дітям різного віку, проводять огляди, займаються профілактикою, лікуванням. Консультують батьків щодо актуальності та потреби належного догляду стоматологічного здоров’я з раннього віку.

Крім того, з 2020 року в місті вже не функціонують стоматологічні кабінети у шкільних закладах, в яких працювали зубні лікарі та стоматологи і надавали допомогу учням. Кабінети були закриті внаслідок впровадження реформи в медицині і відсутності фінансування. Завдяки цій реформі стоматологію взагалі витіснили з безоплатної медицини, а віднесли її до естетичної галузі, де безкоштовних послуг немає.

Дорослі також отримують допомогу, їх лікують стоматологи-терапевти.

До речі, ціни на стоматологічні послуги набагато нижчі ніж у приватних кабінетах, тому що підприємство має статус соціального, метою діяльності якого є не отримання прибутку, а утримання доходів з метою самоокупності (виплата заробітної плати лікарям, оплата різних послуг, пов’язаних з виробничою необхідністю підприємства).

У відділенні також лікується багато військових. Завдяки існуючій Програмі про надання безкоштовної невідкладної допомоги, всіх військових, незалежно від місця їх прописки лікарі приймають безкоштовно (надають безкоштовно допомогу при гострому болі), а подальше лікування платне, за тарифами закладу.

Слід зазначити, що пацієнти обирають свого лікаря, якому вони довіряють.

В комунальному некомерційному підприємстві «Стоматологічна поліклініка» працює 13 лікарів-стоматологів та лікарів зубних, які мають гарну репутацію та досвід роботи. Їх пацієнтами є не лише жителі міста, але і району та області.

Для малозабезпечених верств населення надзвичайно важливо отримати безоплатно невідкладну допомогу. Якщо її не надати вчасно, наслідки можуть бути дуже непередбачувані й загрожувати життю пацієнта.

Наразі підприємство зацікавлене в забезпеченні якісними сертифікованими матеріалами та закупівлею обладнання, яке відповідає усім нормативним документам. Закупівля проводиться через систему «Прозоро». Здійснюються поточні ремонти кабінетів, заміна обладнання згідно умов часу. У спільній співпраці з міською радою було отримано бензиновий генератор для безперебійної роботи закладу під час відключення електроенергії, закуплено дві стоматологічні установки, компресор, хірургічний світильник, фотополімерні лампи.

Сьогодні КНП «Стоматологічна поліклініка» Звягельської міської ради є одним з конкурентноспроможних закладів міста, який надає весь спектр стоматологічних послуг в місті. Крім того, в підприємстві працює ще зубопротезне відділення. Про його роботу поінформуємо у іншому дописі.

Нагадуємо, що 7 лютого 2024 року в програмі «Будьте в темі» говоримо про «Сьогодення та діяльність КНП «Стоматологічна поліклініка» Звягельскої міської ради».

Якщо ви маєте запитання, на які хочете отримати відповідь під час ефіру, можете надіслати їх на електронну адресу nv.question@ukr.net або залишити в коментарі під анонсом програми https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0kDft4T2LMCRYncqzmkePPVapKha31RLGJPMt57h5R4mWLziHQAzRQT11vMn9WRfAl&id=100069400260681

КНП “Стоматологічна поліклініка” Звягельської міської ради
Відділ з питань охорони здоров’я Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія