На засіданні комісії з питань захисту прав дитини

14 Вересня 2016, 6:39

Без глибокої, самовідданої любові до дітей не буває, і не може бути повноцінного сімейного виховання. Добре виховати своїх дітей – не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок кожного батька і кожної матері. За виховання своїх синів і дочок вони відповідають перед  законом.

Любов і дружба, взаємна підтримка  дитини батьком й матір’ю є для маленького громадянина наочним прикладом, що вводить його у світ складних людських відносин. На жаль, незавжди батьки можуть дійти згоди щодо виховання своїх дітей, і найчастіше це трапляється  після розлучення.

Відповідно до вимог Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини  не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею, а той з батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні.

Саме питання участі батька, який проживає окремо, у вихованні своєї малолітньої доньки та визначення днів і годин зустрічей з нею, стало найбільш серйозним для членів комісії з питань захисту прав дитини, засідання якої відбулось 13 вересня 2016  року під головуванням заступника міського голови Лариси Шутової. Адже при прийнятті рішення насамперед  потрібно зробити так, щоб не постраждали інтереси дитини, а батько і мати, дійшовши згоди, перестали використовувати своїх рідних дітей як знаряддя в боротьбі один проти одного.

Крім вищезазначеного, на  розгляд комісії  були також винесені питання про стан виконання батьками своїх обов’язків щодо виховання та  утримання дітей.

Згідно поданих заяв та матеріалів, з метою захисту прав та законних інтересів дітей,  членами комісії прийняті конструктивні рішення, батькам надано відповідні рекомендації щодо врегулювання складних життєвих ситуацій.

 

Світлана Шевчук,

завідувачка сектору опіки, піклування та усиновлення

служби у справах дітей міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія