На Житомирщині очікуються заморозки: рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань

23 Вересня 8:26

Під час похолодання різко зростають кількість і загроза виникнення пожеж через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.

За повідомленням Головного управління ДСНС України у Житомирській області, вночі 23-24 вересня у західних, північних, 24 вересня і в центральних областях на поверхні ґрунту очікуються заморозки 0-3° (І рівень небезпечності, жовтий).

Тому, рятувальники Житомирщини звертають увагу всіх на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами.

Суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:

використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів;

не залишайте прилади, що топляться без догляду;

не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами;

нагрівальні елементи в обігрівачах мають бути закритими, ізольованими.

Опалюючи приміщення піччю на газу або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу, та згодом оглянувши її ззовні – у місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. Найкраще — ремонт печей доручати виключно фахівцям. Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву помешкання не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Подбайте, аби діти перебували під постійним доглядом когось із дорослих.

Зважаючи на те, що вживання алкоголю є супроводжуючим чинником дорослої необережності, а відтак і чималої кількості пожеж у побуті, тож замість «зігріваючих зсередини» краще зігрійте себе та своїх близьких теплом приємного спілкування!

 

За інформацією Головного управління ДСНС України у Житомирській області

Чат-бот Гаряча лінія