На Житомирщині презентували щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

12 Червня 2024, 16:24
11 червня заступниця міського голови Наталія Борис спільно з начальником Звягельської РВА Іваном Туровським та першим заступником начальника РВА Юрієм Оханським прийняли участь в обласній зустрічі «Шлях гідності: захист прав людини в умовах військового стану», яка стала важливою платформою для обговорення та розв’язання актуальних питань у сфері прав людини.
Метою заходу було ознайомлення присутніх зі щорічною доповіддю та з підсумками поточної роботи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також спільний пошук механізмів подолання викликів щодо порушень прав людини й громадянина на Житомирщині та перспективи дотримання прав і свобод.
На заході були присутні начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Іван Вербейко, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, начальники районних військових адміністрацій Житомирщини, представники структурних підрозділів Житомирської ОВА та представники громадських організацій, що надають різні послуги з захисту прав людини, в онлайн форматі до зустрічі доєднався Дмитро Лубінець Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Зустріч пройшла у форматі чотирьох основних дискусійних панелей.
Перша панель присвячена презентації та обговоренню щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
На другій дискусійній панелі обговорювалися питання взаємодії з регіональним представництвом Уповноваженого у Житомирській області та виклики під час воєнного стану.
На третій панелі обговорювалася доступність та напрацювання у сфері дотримання прав і свобод людини та громадянина в діяльності правозахисних органів. Особливу увагу було приділено правам військовослужбовців і їхніх родин, правам дітей та осіб в закладах соціальної сфери, зокрема ВПО, дотримання прав людини в закладах освіти та закладах охорони здоров’я.
Під час четвертої панелі учасники обговорили та обмінялися позитивним досвідом взаємодії з громадськими й регіональними організаціями, благодійними фондами та правозахисниками.
Зустріч стала важливим кроком на шляху до захисту прав людини в умовах воєнного стану, пошуку ефективних рішень для забезпечення прав і свобод громадян.
Чат-бот Гаряча лінія