На Житомирщині слідчі поліції оголосили підозру жителю Овруча у розпалюванні національної ворожнечі

14 Квітня 2022, 10:34

Поліцейські Овруцького відділу поліції ГУНП спільно із співробітниками УСБУ та під процесуальним керівництвом Коростенської окружної прокуратури викрили містянина у публічних закликах до протиправних дій відносно українських патріотів. 12 квітня слідчі поліції оголосили чоловікові про підозру у діянні, за яке передбачено до 3 років ув’язнення.

Під час розслідування кримінального провадження були встановлені  неодноразові факти публічних висловлювань 62-річного жителя Овруча із приниженням честі та гідності українців та пропагуванням ідей і поглядів, що підривають повагу до української національності.

Також чоловік залишав і коментарі під чужими постами у соціальних мережах із закликами фізично знищувати патріотів (бити, спалювати і т.д.).

Поліцейські направили усі зібрані разом із співробітниками УСБУ матеріали цих висловлювань на відповідне дослідження. На підставі висновків семантико-текстуальної експертизи та інших отриманих доказів 12 квітня слідчі Овруцького відділу поліції Коростенського РУП оголосили чоловікові підозру у вчиненні кримінального діяння, передбаченого ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають подальші слідчо-процесуальні дії.

 

Національна поліція України в Житомирській області

Чат-бот Гаряча лінія