Начальник управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради Олег Годун розповів містянам про підсумки роботи галузі у 2022 році

19 Січня 2023, 13:41
Начальник управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради Олег Годун 18 січня 2023 року розповів містянам про підсумки роботи галузі у 2022 році під час прямого ефіру в мережі Facebook
Зазначалося, що від початку повномасштабного вторгнення управління та комунальні підприємства дещо змінили напрямок роботи, оскільки довелося вирішувати нетипові питання, які потребували оперативного вирішення.
Не всі проблеми вдавалося вирішувати. Причиною цього здебільшого був не брак коштів, а неможливість вирішення певних питань, пов’язана з обмеженнями у фінансуванні відповідно до Постанови № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану». Проте управління житлово-комунального господарства та екології шукало шляхи вирішення.
Олег Годун розповів, що вдалося реалізувати у 2022 році:
✅Однією з важливих тем, що турбує громаду – це дороги. За минулий рік були проведені роботи з виправлення профілю (грейдерування) 217-ти доріг з м’яким покриттям на суму 2,67 млн. грн та здійснено поточний ремонт близько 70 доріг з твердим покриттям на суму 12,5328 млн. грн. Список всіх доріг, де здійснювався поточний ремонт погоджувався Житомирською обласною військовою адміністрацією. Капітального ремонту доріг не можна було проводити через обмеження Постанови № 590.
✅З метою поліпшення благоустрою, санітарного стану, забезпечення чистоти і порядку на території громади було затверджено Правила благоустрою територіальної громади. Інспекція, що здійснює нагляд за благоустроєм у Звягельській громаді, протягом 2022 року склала 116 протоколів на порушників правил благоустрою на загальну суму 34,750 тис. грн. Винесено 191 приписів та письмових попереджень за порушення правил благоустрою та рознесено 1460 повідомлень мешканцям та організаціям щодо благоустрою прилеглих територій.
✅Наступне питання, яке турбує громаду – стан річки Случ. У 2022 році створено робочу групу щодо вивчення джерел забруднення річок Случ та Смолка. В результаті обстеження водойм встановлено невідповідність вимогам санітарних норм. Керівництвом громади проводиться робота із залучення іноземних інвестицій для проведення очистки річок. Також подано проектну заявку для отримання міжнародного гранту «Відродження та поліпшення екологічного стану річки Случ».
✅В громаді існує проблема безпритульних собак. Зменшити їх популяцію можна лише гуманним методом – стерилізацією, іншого законного шляху не існує. Так за звітний період здійснено стерилізацію 108 безпритульних тварин (в тому числі вакцинація і кліпсування) та 6 ревакциновано на суму 217,4 тис. грн.
✅Серед найбільш обговорюваних тем громадськості – робота водоканалу. Минулого року підприємством реалізовані такі заходи, як ремонт водопроводу на вул. Михайла Вербицького, реконструкція частини каналізаційної мережі на вул. Соборності. Завершено ремонт аварійної частини каналізаційної мережі на вул. Героїв Майдану. Поряд з тим військова агресія, посилила актуальність альтернативних джерел питної (технічної) води. У 2022 проведена очистка джерел (дезінфекція). Очистку заплановано продовжити і в 2023 році, а також здійснити роботи з поточного ремонту джерел питної води та облаштувати нові.
✅Позитивом у 2022 році стало довгоочікуване оновлення парку комунального автотранспорту підприємств: завдячуючи підтримці міського голови та депутатського корпусу Звягельської міської ради придбано техніки на суму 23312,04 тис. грн.
✅Впродовж 2022 року до бюджету міської територіальної громади від надання в оренду майна комунальної власності надійшло 1 048 358,63 грн. Надання в оренду майна здійснювалось через електронну торгову систему ПРОЗОРО (підготовлено 15 аукціонів).
✅Також Олег Годун подякував депутатам, членам виконавчого комітету Звягельської міської ради, жителям Звягеля та працівникам, підпорядкованих управлінню житлово-комунального господарства та екології міської ради за підтримку напрацювань управління та комунальних підприємств, які забезпечують життєдіяльність Звягельської громади.
Чат-бот Гаряча лінія