Надання первинної правової допомоги населенню міської територіальної громади

12 Лютого 2021, 12:56

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість будь-якій особі незалежно від характеру її правовідносин з державними органами, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених законом.

Саме для реалізації цього права в 2011 році було прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Відповідно до Закону в Україні існують два основні види правової допомоги: первинна та вторинна.

Новоград-Волинська міська рада, як орган місцевого самоврядування, та її виконавчі органи відповідно до Закону надають саме безоплатну первинну правову допомогу, яка включає такі види послуг:

  • надання правової інформації;
  • надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  • надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок;
  • надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Таким чином, посадові особи виконавчих органів міської ради надають консультативно-розяснювальну допомогу мешканцям міської територіальної громади з тих питань, що відносяться до їх повноважень.

Наголошуємо, повноваження міської ради та її виконавчих органів визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Право на первинну допомогу мають абсолютно всі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Звернення про надання однієї з правових послуг надсилаються або подаються особами, які досягли повноліття, безпосередньо до міської ради або її виконавчих органів відповідно до їх компетенції. Від імені дітей та осіб, визнаних судом недієздатними, або дієздатність яких обмежена судом, такі звернення надсилаються або подаються їх законними представниками (батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, представники закладів, які виконують функції опікунів і піклувальників, опікуни, піклувальники).

Звернення осіб про надання правових послуг розглядаються протягом 30 календарних днів з дня їх надходжень. Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правова допомога надається не пізніше 15 календарних днів з дня отримання звернення.

Первинна допомога надається безоплатно.

Посадовими особами виконавчих органів міської ради, за необхідності, надаються відповідні роз’яснення про порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги та суб’єктів, що її надають.

 

Юридичний відділ міської ради

 

 

Чат-бот Гаряча лінія