Надійшла відповідь щодо обрання суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду

6 Січня 2016, 19:20

На ім’я  міського голови В.Л. Весельського надійшла відповідь за підписом заступника Глави Адміністрації Президента України О.Філатова наступного змісту: „У відповідь на Ваше звернення щодо обрання суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області на посади безстроково повідомляємо таке.

Згідно з статтею 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Призначення на посаду професійного судді вперше строком на п’ять років здійснюється Президентом України, (частина перша статті 128 Конституції України). Обрання суддів безстроково є виключним повноваженням Верховної  Ради України згідно з пунктом 27 частини першої статті 85 Конституції України.

Відповідно до частини першої статті 81 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.

Президент України є гарантом додержання Конституції України (частина друга статті 102 Основного Закону України) та діє на підставі, в межах повноважень (частина перша статті 106 Конституції України) та у спосіб, передбачені Конституцією України, що виключає можливість здійснювати втручання у процедуру обрання суддів на посади безстроково.“

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія