Надійшла відповідь щодо обрання суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду

28 Січня 2016, 23:24

У зв’язку із ситуацією, яка склалася з кадровим забезпеченням суддями Новоград-Волинського міськрайонного суду, враховуючи звернення в.о. голови Новоград-Волинського міськрайонного суду Верозуб О.А., Новоград-Волинською міською радою направлені відповідні листи Президенту України Порошенку П.О., Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б. та народним депутатам України Тарасюку Б.І., Литвину В.М., Розенблату Б.С.

26.01.16 року надійшла відповідь від Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя у якій зазначено: „15 вересня 2015 року, а також 11 грудня 2015 року Головою Верховної Ради України відповідно положень до статті 214 Регламенту Верховної Ради України внесено на розгляд парламенту проекти постанов за реєстр. №№3105, 3105-1 та 3105-2 щодо обрання суддів на посади безстроково.

Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85, частини першої статті 128 Конституції України до конституційних повноважень Верховної Ради України належить, зокрема, обрання суддів безстроково в порядку, встановленому законом.

Визначення у Конституції України повноважень Верховної Ради України щодо обрання суддів безстроково, переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду, є частиною виключної конституційної компетенції парламенту та реалізується шляхом відповідного розгляду на пленарному засіданні парламенту проектів Постанов про обрання суддів та голосування щодо кандидатів на посаду судді безстроково

Комітет неодноразово звертався до Голови Верховної Ради України та керівників депутатських фракцій із проханням сприяти включенню питання про обрання суддів Погоджувальною радою депутатських фракцій (груп) до тижневого порядку денного пленарних засідань та розгляду його на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради України.

Отже, питання про обрання на посаду суддів безстроково відповідно до зазначених вище проектів Постанов буде розглянуто на пленарному засіданні парламенту після включення цього питання. Погоджувальною радою депутатських фракцій (груп) до поряду денного пленарних засідань.“

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія