Надійшов лист-відповідь Міністерства соціальної політики України щодо розрахунків за надані пільги з оплати житлово-комунальних послуг та житлові субсидії населенню

21 Червня 2016, 3:58

Міський голова В.Л. Весельський звернувся до Міністра соціальної політики України А.О. Реви з листом стосовно сприяння вирішення питання оплати кредиторської заборгованості по пільгах та субсидіях міста. Зокрема, у зверненні наголошено: «Одним з проблемних питань, що створює соціальну напругу в місті, є відміна субвенції з державного бюджету на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати  (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а саме – на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян».

Крім того, невчасне та неповне відшкодування витрат надавачам послуг унеможливлює повноцінне функціонування установ та організацій, які надають послуги населенню міста.

На що у листі-відповіді зазначено: «Департамент державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики розглянув лист виконавчого комітету Новоград-Волинськоі міської ради Житомирської області стосовно розрахунків за надані пільги з оплати житлово- комунальних послуг та житлові субсидії населенню і в межах компетенції повідомляє.

Відшкодування витрат підприємствам-надавачам послуг за надані знижки населенню в оплаті житлово-комунальних послуг здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, головним розпорядником якої на центральному рівні є Міністерство фінансів України, а на місцевому рівні – управління праці та соціального захисту населення.        

Бюджетні зобов’язання щодо виплати пільг ї субсидій обліковуються органами Державної казначейської служби України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.

Відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256, управління праці та соціального захисту населення, як головні розпорядники коштів місцевих бюджетів соціального спрямування, у п’ятиденний термін після надходження коштів на їх рахунки здійснюють розрахунки з постачальниками відповідних послуг за надані пільги. 

Враховуючи вищевикладене, відшкодування витрат за надані пільги і субсидії здійснюється по мірі надходження відповідної субвенції з державного бюджету.

Одночасно повідомляємо, що Мінсоцполітики неодноразово зверталось до Міністерства фінансів з проханням забезпечити своєчасне фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, а також розглянути можливість збільшення її обсягу з урахуванням заборгованості минулих років».

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія