Напрацювання рішень щодо інклюзії та доступності послуг в Звягельській громаді

26 Грудня 2023, 16:51

Високо цінуємо усіх, хто піклується про майбутнє Звягеля. Так за ініціативи USAID «ГОВЕРЛА» в рамках грантового проєкту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг» розпочато роботу із напрацювання рішень щодо інклюзії та доступності послуг в Звягельській громаді.
Питання безбар’єрності, універсального дизайну та інклюзії наразі є особливо актуальним.
Створення безбар’єрного середовища розширює можливості, усуває будь-яку дискримінацію та дозволяє долучитися кожному мешканцю громади (у тому числі особам з інвалідністю) до вирішення нагальних питань.
Важливим є також об’єднання зусиль громадськості та місцевого самоврядування з метою пошуку шляхів вирішення проблем та усунення факторів, що негативно впливають на доступність різних послуг на території Звягельської міської територіальної громади.
Днями Звягельську громаду відвідали експерти з питань інклюзії громадської організації «Фундація «Простір» проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Фахівці оглянули приміщення Палацу культури ім. Лесі Українки, КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня», Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та гімназію № 10 з метою напрацювання рекомендацій щодо застосування рішень із доступності та універсального дизайну.
Представники проекту також взяли участь у засіданні Робочої групи з питань доступності та підвищення рівня інклюзії в Звягельській міській територіальній громаді де ознайомилися із пропозиціями керівниками галузевих напрямків та комунальних підприємств щодо застосування інклюзивного дизайну в громадських будівлях та інфраструктурних об’єктах Звягельської міської ради.
За результатами візиту сформовано перелік проблемних питань інклюзивного розвитку по яким буде напрацювано спільні рішення та механізм їх втілення за рахунок грантового фінансування та ресурсів громади.
Чат-бот Гаряча лінія