Нарада щодо організації роздільного збору твердих побутових відходів

1 Липня 2019, 18:19

Кроки впровадження у Новограді-Волинському роздільного збору сміття (процесу, при якому побутові відходи поділяються на різні групи: папір, скло, пластик та ін.) обговорювали у конференц-залі Будинку рад 1 липня 2019 року. Нарада під головуванням заступника міського голови Анатолія Легенчука та за участі секретаря міської ради Василя Остапчука  мала на меті розробити план із реалізації в життя нововведень в українському законодавстві в сфері житлово-комунального господарства.  

Так, відповідно до Закону України “Про відходи”, в поняття “поводження з відходами” включене не тільки їх вивезення на полігон, а дії, спрямовані на попередження утворення відходів, їх збирання, перевезення, сортування, зберігання, обробка, переробка, утилізація, видалення, знешкодження та захоронення.

Тим часом, нова редакція Закону України “Про житлово-комунальні послуги” покладає додаткові зобов’язання не тільки на компанії, що надають послуги з вивезення сміття, а й на споживачів їх послуг. Крім цього, якщо раніше законодавство розглядало роздільний збір відходів лише як одну з можливостей, то тепер в Законі України “Про відходи” чітко вказано щодо необхідності роздільного збирання побутових відходів. Передбачається, що перехід до нових правил повинен відбутися після переоформлення договорів на вивезення сміття відповідно до нових вимог закону. Такі договори керуючі організації або ОСББ повинні переукласти з виконавцями послуги до 1 травня 2020 року.

Отож на часі створення нової культури збору сміття серед населення Новограда-Волинського. Від декламації факту необхідності зміни у свідомості громади механізму винесення сміття планується перехід до конкретних кроків, в першу чергу за допомогою відповідного виховання підростаючого покоління в освітніх закладах, які вже впливатимуть на дії власних батьків. Посадовці вже заручилися підтримкою на цьому шляху в директора ЗОШ № 5 Лариси Капчинської, яка протягом багатьох років впроваджує дану інновацію в своєму навчальному закладі і навіть заробляє цим для школи гроші. Так, щомісяця учні ЗОШ № 5 викидають близько 20 кг пластику у відповідний контейнер на території школи.    

Між тим, планується проведення паспортизації пунктів прийому сміття та розроблення до них певних вимог (до прикладу облаштування накриття, вільний доступ машин для вивезення сміття та ін.). В таких пунктах в перспективі будуть розміщені контейнери для роздільного збору відходів, а саме: зелений, жовтий та синій для скла, паперу та пластику.

В найближчий місяць в тестовому режимі буде організовано роздільний збір сміття та розміщення відповідних кольорових контейнерів на території Фортеці, міського парку культури і відпочинку, а також в одній  школі та одному дитячому садочку міста. Інформаційні таблички на контейнерах роз’яснюватимуть мешканцям правила роздільного збору сміття та інструктуватимуть щодо користування баками.

Варто також зазначити, що згідно з нововведеннями в українському законодавстві, на вивезення кожного виду побутових відходів будуть діяти окремі тарифи. Законом прописаний новий порядок розрахунків з виконавцями послуги з поводження з відходами, що дозволяє заощаджувати.  Прогнозується, що після відповідного рішення виконавчого комітету міської ради, мешканці міста, що сортуватимуть своє сміття сплачуватимуть за послугу вивезення та утилізації сміття вдвічі дешевше.

 

Чат-бот Гаряча лінія