Нарада щодо процесу реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі

26 Лютого 2019, 18:12

26 лютого 2019 року під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулась нарада щодо процесу реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі. Участь у заході взяли директор департаменту праці та соціального захисту міської ради Лілія Хрущ, заступник директору департаменту праці та соціального захисту міської ради Олена Пономаренко та керівники підприємств і установ, які беруть участь у процесі реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі (правлінь ОСББ, АТ «Ощадбанк», ТОВ «ЖОЕК», ПАТ «Житомиргазбут», КП НВМР  «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», КП «Новоград-Волинськетеплокомуненерго», ТОВ «Міськкомунсервіс», Новоград-Волинське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, УДПП3 „Укрпошта”).

Робочу нараду розпочала заступник міського голови Оксана Гвозденко, яка поінформувала, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 62 від 6 лютого в березні поточного року Урядом буде впроваджено монетизацію субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

Більш детально про нововведення розповіли директор департаменту праці та соціального захисту міської ради Лілія Хрущ та заступник директора департаменту праці та соціального захисту міської ради Олена Пономаренко, які повідомили, що, особи, котрим призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Аналогічно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень. Сума субсидії для оплати комунальних платіжок буде перерахована субсидіантам через АТ «Ощадбанк», а пенсіонерам кошти виплатить Пенсійний фонд Україниодночасно з пенсією.

Нагадаємо, що для отримання грошового переказу необхідно звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Варто наголосити, що для зручності субсидіантів АТ «Ощадбанк» з 12 по 26 березня збільшить робочий день на 2 години для обслуговування клієнтів і триватиме з 8:00 до 20:00 год.

Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні. З покроковою схемою перерахування субсидії для нових субсидіантів, яким призначено субсидію починаючи з 1 січня 2019 року можна ознайомитися на офіційному сайті АТ «Ощадбанк» у рубриці «Інші розділи» – «Монетизація субсидій» (посилання: https://www.oschadbank.ua/ua/sb).

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію у банкоматі безпосередньо цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії для оплати комунальних платежів.

Також Лілія Василівна та Олена Анатоліївна наголосили, що таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Після отримання коштів громадяни зобов’язані самостійно сплатити вартість отриманих комунальних послуг. Зекономлені кошти, завдяки ефективному використанню ресурсів залишаються у споживачів та використовуються на власні потреби.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 роки не буде призначатись.

Таким чином, під час наради посадовці та керівники підприємств і установ, які беруть участь у процесі реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі обговорили координацію та узгодження дій в рамках виконання рішення Кабінету Міністрів України щодо монетизації субсидій. 

 

Чат-бот Гаряча лінія