Нарада з питань надання фінансової допомоги на створення робочих місць

9 Липня 2020, 16:46

9 липня під головуванням в.о. міського голови Оксани Гвозденко відбулась нарада з питань надання фінансової допомоги на створення робочих місць. Участь у нараді взяли: директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілія Хрущ, заступник фінансового управління міської ради Валентина Іваненко, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності економічного аналізу та планування міської ради Вікторія Швець та директор міського центру зайнятості Віктор Сербін.

Відповідно до рішення Житомирської обласної ради №1900 від 25.06.2020 року внесено зміни у рішення обласної ради №1721 «Про Програму економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2020 рік», згідно з якими органам місцевого самоврядування доручено вжити заходи із мінімізації негативних економічно-соціальних наслідків від епідемії COVID-19, сприяти створенню робочих місць та залученню до ринку праці безробітних.  

Отож, наразі розробляється проект відповідної Програми на основі рішення обласної ради, який буде запропоновано до затвердження депутатами міської ради. Зокрема, в проекті Програми планується визначити порядок умов надання і використання коштів місцевих бюджетів для безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для залучення безробітних до ринку праці та створення нових робочих місць в рамках заходів Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2020 рік

У рішенні обласної ради закріплено, що фінансова допомога надається:

– для осіб з числа безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця протягом десяти робочих днів з дати отримання повідомлення про рішення надання фінансової допомоги;

-для суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва, які відповідають критеріям, встановленим частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України, та працевлаштують не менш ж двох осіб, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.

Фінансова допомога на реалізацію проектів буде надаватися на конкурсних засадах у межах асигнувань, передбачених у бюджетах на відповідний бюджетний рік.

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року, один раз у бюджетний рік.

Обов’язковою умовою надання фінансової допомоги є співфінансування за рахунок коштів обласного бюджету (50%) та коштів відповідного місцевого бюджету  за місцем фактичного провадження господарської діяльності (50 %).

Термін повернення бюджетних коштів – щомісяця упродовж двох років.

Фінансова допомога не повертається, якщо:

  • сума сплачених у відповідному періоді податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий період, визначений у договорі;
  • отримувач фінансової допомоги працевлаштовує упродовж 12 календарних місяців не менш як двох інших осіб, строком не менш як на два роки за направленням базового центру зайнятості.

Основними критеріями конкурсного відбору бізнес-планів для надання фінансової допомоги є:

  • кількість додаткових робочих місць, які планується створити;
  • рівень середньомісячної заробітної плати працівників, передбачений проектом;
  • обсяг запланованих надходжень до бюджету від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
  • впровадження інноваційних, енергоефективних або ресурсозберігаючих технологій, у тому числі у сфері енергозбереження;
  • спрямованість проекту на вирішення екологічних проблем;
  • соціальне значення бізнес-плану.

Після затвердження Програми, особа, яка підпадає під її дію та має бажання отримати поворотну фінансову допомогу, зможе взяти участь в конкурсному відборі, написавши відповідну заявку.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія