Нарада з питань підготовки та організації заходів з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки

23 Липня 2020, 8:45

Рішенням міської ради №876 прийнято Програму заходів з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки на 2020-2021 роки. З метою контролю виконання затвердженого комплексу заходів, під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко 22 липня відбулась нарада з питань підготовки та організації заходів з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки (25.02.2021). Участь у робочій зустрічі взяла тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко.

Оксана Гвозденко почергово заслухала відповідальних посадових осіб про хід виконання пунктів Програми. Зокрема, завершено тендер з визначення виконавця ремонту приміщень та фасаду літературно-меморіального музею Лесі Українки з орієнтовною вартістю робіт 1,5 млн. грн. Крім того, розпочато капітальний ремонт дорожнього покриття трьох вулиць, які прямують до музею на загальну суму майже 60 млн. грн. Також розпочато ремонт: фасаду Школи мистецтв, фасаду та внутрішніх приміщень музею родини Косачів, а також фасаду ЗОШ №3.

Тим часом, досі не розпочато облаштування спуску до річки Случ від Лесиного джерела та не здійснюється його поточний ремонт. Відповідальному виконавцю робіт – управлінню ЖКГЕ та КВ міської ради доручено терміново підготувати лист-звернення до депутатського корпусу про виділення 190 тис. грн. та негайно розпочати реалізацію даного проекту.

Затягується процес благоустрою території на вул. Надслучанська, 1. Завдання розчищення ділянки від залишків споруд колишнього консервного заводу поставлено керівництву КП «Новоград-Волинськжитлосервіс». Варто зазначити, що демонтувати трубу заввишки 38 м було обіцяно ще у лютому.

Крім того, начальнику управління ЖКГЕ та КВ міської ради Богданчуку О.В. наголошено на необхідності невідкладного встановлення в’їздного знаку в місто зі сторони Рівного.

Що стосується організаційних заходів, якими опікується відділ культури і туризму міської ради, то перевидано ряд книжок та збірок присвячених постаті та творчості Лесі Українки. До слова, подано клопотання про виготовлення на державному рівні медалі присвяченої ювілею нашої видатної землячки. На вулицях Новограда-Волинського вже встановлено декілька туристичних вказівників.

Для всіх охочих вже діє ряд тематичних туристично-екскурсійних маршрутів. Тим часом, розпочато підготовку до створення муралу на тему творчості Лесі Українки. Надзвичайно вдалою ініціативою стала пропозиція створити скульптурну експозицію родини Косачів. Наразі цей проект в стадії розробки.

Крім традиційних заходів, протягом 2021 року планується проведення великої кількості культурно-мистецьких імпрез, зокрема: театральні вистави, тематичні квести, вікторини, конкурси (міні-скульптур, відеоробіт, створення гімну «Лесиних джерел»), міжнародна онлайн-конференція тощо. А під егідою управління освіти і науки міської ради буде організовано та проведено конкурс авторських програм літературно-мистецьких гуртків.

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія