Наша єдність – наша зброя: у Звягелі відзначили День Соборності України

22 Січня 2024, 17:31
22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві проголошено Акт Злуки, що стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин держави – Наддніпрянщини та Наддністрянщини.
Вживаючи слово соборність ми маємо усвідомлювати глибокі смисли, які закладені у ньому. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.
Сьогодні, 22 січня, у Звягелі, з нагоди пам’ятної дати, відбулась патріотична мистецька акція «Соборність України під прапором волі».
Урочистою ходою, з 30-метровим прапором України, під пісню «Ой, у лузі…», яка з початком повномасштабного вторгнення стала для українського народу другим гімном, керівництво та жителі громади пройшли від Будинку Рад до Площі Лесі Українки.
Хвилиною мовчання присутні вшанували мужність воїнів, які поклали своє життя за незалежну, соборну і демократичну Україну.
До вітального слова долучився міський голова Микола Боровець, який зазначив: «Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. І сьогодні усі ми: і воїни на полі бою, і волонтери, і благодійники, і керівництво країни та громад, і кожен, хто працює й сплачує податки є великою єдиною соборною рушійною силою, яка наближає Перемогу. Ми усі разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове і важливе, адже ціль у нас спільна: вільна і соборна Україна.»
Через військову агресію росії мільйони українців були вимушені покинути свої домівки. Звягель, як і багато інших міст та регіонів України стали прихистком для внутрішньо переміщених осіб.
Наталія Холматова, жителька міста Херсон, для якої Звягель став другою домівкою, звернулась до присутніх із закликом бути соборними та триматися один одного, адже наша єдність – наша зброя, і лише спільними зусиллями ми зможемо здобути нашу омріяну та довгоочікувану Перемогу.
Далі відбувся перфоманс, де в єдиний вінок з’єднали всю Україну: від степу до моря, від рівнин і до гір.
Ідея соборності була і залишається нашою базовою національною цінністю. Соборність – це не слово, це наша сутність, це те, що робить нас непереможними, незнищенними, робить нас українцями.
Єднаймося! Продовжуймо утверджуватися в любові до своєї Батьківщини, пишатися своєю історією та своїм народом. Нехай дух українства, прагнення єдності і свободи надихають нас бути гідними нащадками наших славних предків.
Наша єдність є нашою найсильнішою зброєю!
З Днем Соборності, звягеляни! Слава Україні!
Чат-бот Гаряча лінія