Навчальний тренінг «Організаційні та правові питання створення ОСББ»

10 Березня 2016, 7:04

4 березня 2016 року в місті Новограді-Волинському, в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» відбувся тренінг «Організаційні та правові питання створення ОСББ». Участь у тренінгу взяли представники ініціативних груп співвласників будинків,  представники управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради, голови ОСББ.

Оксана Краплич, регіональний координатор проекту МРГ в Житомирській області, розповіла про основні етапи створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та переваги, які отримують мешканці створивши об’єднання. Детально розглянули правові аспекти створення й діяльності ОСББ, пріоритети їхнього розвитку на найближчу та подальшу перспективу. Обговорили проблеми, які можуть виникати під час підготовки, проведення установчих зборів та реєстрації ОСББ.

Ще одним важливим елементом навчального тренінгу було  питання про  підготовку мікропроектних пропозицій. Регіональний координатор окреслила основні напрямки, в межах яких можна готувати мікропроекти. В рамках програми підтримуються проекти, спрямовані на підвищення енергоефективності та енергозбереження будинків (заміна вікон та дверей, утеплення фасадів, ремонт дахів, утеплення підвальних приміщень, горищ тощо).

Пані Оксана представила до уваги присутніх важливу інформацію щодо особливостей підготовки мікропроектних пропозицій. Ініціативні групи виявили надзвичайну зацікавленість, адже мають гарний досвід успішно реалізованих проектів, які були впроваджені у місті Новограді-Волинському у попередніх роках за підтримки Програми розвитку ООН. Кожен мешканець відчув на собі позитивні зміни після впровадження власних мікропроектів.

Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради, наголосила на тому, що окрім покращення умов проживання, найцінніше, що отримала кожна ініціативна група – це віра у власні сили, адже проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» мобілізує місцеву владу та громаду для планування та виконання спільних проектів, спрямованих на покращення умов життя людей. На разі, кожен учасник проекту повинен прикласти максимум зусиль, щоб вчасно подати розроблені мікропроекти на розгляд проекту МРГ.

Учасники тренінгу отримали нові знання, які допоможуть уникнути труднощів в процесі створення  та подальшої діяльності ОСББ.

Пані Оксана Краплич, зауважила, що найближчим часом буде організовано тренінг з питань проведення тендерних закупівель. Це питання є дуже важливим, адже від якості виконання робіт підрядною організацією значною мірою залежить ефективність реалізованих проектів.

 

Оксана Липська,

відділ підтримки муніципальних

ініціатив та інвестицій міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія