Навчання щодо електронного декларування за 2019 рік
Оскільки 2.10.2019 року були прийняті зміни до ст.46 та ст.52 ЗУ «Про запобігання корупції», з 01.01.2020 року вступило в дію розширення кола відомостей, які необхідно внести суб’єктам декларування (посадовими особами) в щорічну декларацію про майновий стан та доходи.
Тому 4 березня 2020 року в великій залі Будинку рад для керівництва та працівників виконавчих органів міської влади, а також депутатів міської ради було проведено навчання щодо електронного декларування за 2019 рік.
Начальник відділу кадрів міської ради Жанна Колесник поінформувала присутніх про нововведення в декларуванні доходів та майна, зокрема щодо необхідності включення до декларації відомостей про банківські рахунки, закордонний паспорт тощо. Крім того, розширено коло близьких осіб та членів сім’ї декларантів. До переліку близьких осіб, які були зазначені у Законі, наразі додається: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки).
Також були надані відповіді на популярні питання декларування шляхом презентації відеоінструкції Національного агентства із запобігання корупції. Зокрема, задля уникнення корупційних ризиків, з моменту набуття права власності на рухоме або нерухоме майно чи отримання прибутку, дані відомості мають бути включені до декларації протягом десяти днів. В разі порушення декларантом термінів або ж не заповнення усіх необхідних пунктів в декларації, такі декларації підпадають під першочергову перевірку НАЗК.
Начальник відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міської ради Олена Костюк озвучила алгоритм отримання електронного підпису, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування, решти необхідних довідок для декларації та процедуру заповнення декларації.
Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради