Навчання спеціалістів структурних підрозділів Звягельської міської ради основам проєктного менеджменту
У Звягельську громаду в період 2022-2024 років було залучено близько 170 млн грн грантових коштів для реалізації проєктів у сфері підвищення енергонезалежності громади, альтернативних джерел енергії, розвитку бізнесу, розвитку та залучення молоді, інтеграції внутрішньо переміщених осіб та підтримки родин військовослужбовців.
51 сесією міської ради затверджено Стратегію розвитку Звягельської громади на період 2024-2030 років. Документ окреслює не лише стратегічні цілі, а й конкретні завдання, які необхідно виконати для їх досягнення. Це свого роду орієнтир на наступні роки, який допоможе розвиватись громаді. Для її реалізації потрібні значні фінансові ресурси.
Після повномасштабного вторгнення рф левову частку надходжень до бюджету громади раніше складав військовий ПДФО, який з 2023 року вилучено з місцевого бюджету та передано до державного.
У зв’язку з цим прийняли рішення на активізацію залучення позабюджетних коштів для розвитку громади. Для цього розробили концепцію організації роботи з проєктами міжнародної технічної допомоги та активізації міжнародного співробітництва. У кожному структурному підрозділі та комунальному підприємстві міської ради призначені особи, відповідальні за розробку розвиткових проєктів.
Над розробкою та втіленням проєкту зазвичай працює професійна команда. Проєктний менеджер — це людина, яка перетворює ідею на кінцевий продукт. А це неможливо без постійного навчання, вдосконалення вмінь та навичок із проєктного менеджменту.
Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради провів навчання проєктних менеджерів, яке відбувалося в три етапи.
Під час першої зустрічі розглянули основи проєктного менеджменту, структуру грантової заявки, визначення бенефіціарів проєкту, важливість інформаційної кампанії, склад групи впровадження, дотримання календарного плану та складання бюджету проєкту. Також обговорили можливі ризики та способи їх вирішення. Учасники ознайомилися з основними джерелами пошуку грантових заявок.
Після теоретичної частини перейшли до практики написання грантових заявок. Присутні розділилися на три команди, кожна з яких працювала над власним проєктом. Заявки опрацьовувалися детально і, як результат, учасники презентували наступні проєкти: «Спортивний простір Tean-Space», «Оснащення світлофорів альтернативними джерелами енергії», «Надслучанський Стоунхендж».
На завершення учасники ознайомилися з особливостями роботи в системі DREAM, яка є важливим інструментом для управління проєктами та моніторингу результатів у рамках міжнародної технічної допомоги та державних програм розвитку. DREAM забезпечує комплексний підхід до планування, реалізації і оцінки проєктів, що включає можливості для детального планування завдань, ресурсів і бюджетів.
Також учасники доучилися до онлайн-курсу із проєктного менеджменту від партнерів Cities4Cities | United4Ukraine.
Щира подяка учасникам, які проявили високу зацікавленість та активність у процесі навчання. Сподіваємося на плідну роботу з написання грантових заявок у майбутньому та збільшення кількості залученої грантової допомоги у Звягельську громаду.