Не словом, а ділом: представники української діаспори з Німеччини передали реабілітаційне обладнання до Звягельської лікарні

10 Травня 2023, 15:16

Співзасновник німецької благодійної організації Save Ukraine e.V. (Weinheim) Клаус Кеперт завітав 9 травня до міста Звягель, щоб особисто передати реабілітаційне медичне обладнання КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня».

Пана Кеперта у Звягелі зустрів міський голова Микола Боровець.

“Такий тренажер є дуже цінним та сприятиме якісному наданню послуг з реабілітації пацієнтів. Дякуємо небайдужим людям з Німеччини за важливу підтримку Звягельської громади”, – зазначив генеральний директор підприємства Василь Борис під час передачі обладнання.

Як зазначають у Save Ukraine e.V., один з найсучасніших динамічних тренажерів – сходи-бруси DST-8000 ціною в 24000 євро – вдалось викупити одразу на спеціальній виставці у місті Лейпциг, перед тим 6 квітня оголосивши відповідний збір.

“Ми назвали цей окремий проект “Save a life. Gehhilfe” (Збережи життя. Допоможи ходити), ініціатором проекту стала юристка із Бучі Ольга Лябах, яка в березні минулого року була змушена з дітьми і домашніми тваринами тікати під обстрілами в Німеччину. Фактично одразу Ольга долучилась до нашої команди і трохи згодом на благодійній основі погодилася стати керівником проектів Save a life для українських медичних установ ”,- повідомила співзасновниця Save Ukraine e.V. Вікторія Фішер, українська німкеня родом з Хмельницької області.

По поверненню до України Ольга Лябах познайомилася під час однієї із службових поїздок з генеральним директором Звягельської багатопрофільної лікарні паном Василем Борисом і записала разом з ним відеозвернення до німецьких лікарів, медпрацівників та небайдужих благодійників, у якому вони попросили німецьку сторону підтримати реабілітаційне відділення Звягеля необхідним обладнанням.

Зі слів Клауса Кеперта важливий внесок в реалізацію цього проекту вніс благодійний фонд HuManS , керівниками якого є подружжя з Дрездена Katja та Andreas Mangold. Саме ці люди зголосилися першими підтримати проект і виділити на його реалізацію 17.000 євро. Вікторія Йост, яка родом із Рівненщини, долучилася також до збору і виділила 2.000 євро від спільноти українців у місті Майнц. Решту коштів команда Save Ukraine e.V. разом з паном Кепертом змогли зібрати завдяки небайдужим німцям та українцям і таким чином викупили тренажер для реабілітації поранених в Україні на виставці у місті Лейпциг.

Благодійна організація Save Ukraine e.V. була заснована у квітні 2022 року ситуативно серед групи небайдужих до війни в Україні німців та українців. Основний напрямок діяльності організації – пошук і передача до профільних медичних установ та медиків на полі бою специфічного і дорогого медичного обладнання. Керівниками Save Ukraine e.V. є німецькі лікарі українського походження Вікторія Штельцер (лікар-гінеколог), Ольга Мазур (лікар-невропатолог) та Вікторія Фішер (викладач-перекладач німецької мови).

Save Ukraine e.V. регулярно відкриває кошти під окремі медичні проекти, а також проводить інформаційну діяльність (фотовиставка Neu starten/ Розпочати з нуля, конкурс дитячих малюнків Verlorene Kinderheit/Втрачене дитинство) і залучає меценатів шляхом проведення благодійних ярмарок, концертів та культурних заходів.

Познайомитись з німецькою благодійною організацією та її командою можна через інтернет сторінку:
www.save-ua-life.de

Підтримати проекти команди переказом з України, щоб завезти знову необхідну апаратуру до лікарень можна через PayPal: save-ua-life@gmx.de

Разом до перемоги не словом, а ділом!

Чат-бот Гаряча лінія