Необхідність зміни тарифу на перевезення пасажирів обговорили на засіданні міської комісії з питань контролю за станом пасажирських перевезень

31 Травня 2022, 17:11

Під керівництвом заступниці міського голови Ірини Гудзь відбулося засідання міської комісії з питань контролю за станом пасажирських перевезень. Основне питання, яке обговорили – необхідність зміни тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування в Новоград-Волинській міській територіальній громаді.

На період дії воєнного стану роботу приватного транспорту в громаді було оптимізовано, у зв’язку з чим містом курсує менша кількість автобусів. Наразі на 7 маршрутах курсує близько 11 одиниць транспорту (більше 50%). Також змін зазнав графік руху автобусів, зокрема деякі маршрути відмінено через незначний пасажиропотік. Причинами даних дій є економія палива (вартість якого виросла та на яке існує дефіцит) та залучення частини водіїв та транспортних засобів для потреб ЗСУ.

На сьогодні тариф на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Новограді-Волинському становить 7 грн за одну поїздку. Для порівняння:

– м. Бердичів – 8 грн (планується 12 грн);

– м. Коростень – 9 грн (планується 15 грн);

– м. Шепетівка – 12 грн;

– міста Малин, Сарни, Стрий, Жашків – 10 грн;

– м. Долина – 10-12 грн;

– м. Краматорськ – 12 грн;

– м. Дрогобич – 15 грн (картка «Дрогобичанина» – 13 грн);

– м. Житомир – 8-10 грн.

На засідання комісії було запрошено перевізників, які надали обґрунтування причин звернення щодо підняття тарифу. Йшлося про те, що через бойові дії на території України вартість пального збільшилася у 2,5 рази, у зв’язку з чим перевізники працюють у збиток. Наприклад, якщо у лютому 2021 році вартість 1 л дизпалива складала 25 грн, то у травні 2022 року – 57-62 грн. Питома вага пального та мастильних матеріалів в собівартості послуг становить більше 50%.

Також перевізники зазначили, що їх заощадження закінчуються і така ситуація не може тривати. Наразі є два варіанти вирішення – або збільшити вартість проїзду, або перевізники просто не зможуть виїхати на маршрути. Залишити чинний тариф неможливо.

Приватні перевізники заявили про 15-16 грн економічно обґрунтованого розміру тарифу.

На основі поданих розрахунків тарифів підготовлено проєкт рішення виконавчого комітету міської ради, згідно з яким пропонується встановити граничну вартість разового квитка на проїзд у автобусах для перевезення пасажирів в межах міста Новограда-Волинського у розмірі 12 грн.

Громадські обговорення вартості послуг на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування в Новоград-Волинській громаді відбудуться 03.06.2022 р. о 16:00 год. у великій залі Будинку рад (вул. Шевченка, 16).

Чат-бот Гаряча лінія