Нормативно-правові документи, що передбачають різні форми здобуття загальної середньої освіти
Нові виклики перед українським суспільством поставив 2022/2023 навчальний рік. Сьогодні саме батькам учнів (студентів) вирішувати, за якою формою здобувати освіту їхнім дітям.
Шановні батьки! Управління Державної служби якості освіти у Житомирській області звертає вашу увагу на нормативно-правові документи, що передбачають різні форми здобуття загальної середньої освіти та умови, за якими вони можуть бути організовані.
Так, частина третя статті 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначає можливість здобуття освіти за очною (денною), дистанційною, мережевою, індивідуальною (екстернат, сімейна (домашня) форми чи форма педагогічного патронажу), а також за очною (вечірньою), заочною формами (на рівнях базової та профільної середньої освіти).
Повний текст документу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text
Порядок організації здобуття повної загальної середньої освіти за індивідуальною формою у закладах загальної середньої освіти визначає Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти (розділи ІІ, ІІІ, ІV).
Повний текст документу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0528-21#Text
Головною вимогою організації навчання у закладі освіти в умовах правового режиму воєнного стану за очною (денною) формою навчання є безпекова ситуація регіону та наявність облаштованого укриття на території закладу освіти або на відстані до 100 м від нього. Державна служба України з надзвичайних ситуацій надала Рекомендації щодо організації укриттів в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти.
Повний текст документу: https://mon.gov.ua/…/Rekom.shchodo.orhanizatsiyi…
Управління Державної служби якості освіти у Житомирській області