Новоград-волинці отримали рекомендації щодо відкритих даних та перейняли досвід у запровадженні електронного документообігу

26 Січня 2017, 6:29

25 січня 2017 року в Українському кризовому медіа центрі  відбулася презентація дослідження і рекомендацій щодо відкриття даних, яку представила Громадянська мережа ОПОРА спільно з Techsoup в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities» за підтримки NED та Фонду Чарльза Мотта. Участь у заході прийняли керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ружицький Д.А., начальник юридичного відділу міської ради Самойленко Л.М., начальник відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міської ради Мельник Р.Л. та начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Левицька М.Я.

З вітальним словом та представленням спікерів перед присутніми виступила Руслана Величко-Трифонюк, керівник проекту «Дані міст/Apps4Cities». Тож під час запланованої події, яка включала два сегменти презентацію та фахову дискусію щодо стану політики відкритих даних в українських містах, виступили Пауліна Собешук, Олексій Вискуб, заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України, Ірина Швець, Громадянська мережа ОПОРА, Надія Бабинська-Вірна, аналітик проекту «Дані міст/Apps4Cities» Громадянської мережі ОПОРА, Олександр Неберикут, аналітик Громадянської мережі ОПОРА. Дослідження проводилися у 24 обласних центрах. Вже 16 міст зареєстровані на єдиному порталі відкритих даних. 10 міст публікують свої дані в окремих розділах на своїх сайтах, хоча часто у невідкритому форматі. Три з них – Львів, Полтава і Харків – мають власні портали відкритих даних. Вінниця, Львів та Одеса у програмах розвитку ІТ-технологій передбачили для цього конкретні заходи і фінансування. Серед лідерів опинилися Львів, Вінниця, Дніпро, Луцьк, Одеса, Харків і Полтава.

Як зазначали експерти у своїх доповідях, щоб покращити ситуацію, експерти ОПОРИ за підтримки Techsoup розробили для управлінців методичні рекомендації на основі методички американської організації «Sunlight Foundation», адаптованої до українських реалій.

Також цього дня новоград-волинці відвідали Бориспільську міську раду аби перейняти досвід щодо електронного документообігу. Під час візиту зустрілися з міським головою Федорчуком Анатолієм Соловйовичем та ознайомилися з роботою Бориспільського ЦНАПу

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія