Новоград-волинці відвідали Національний музей-садибу М.І. Пирогов

11 Лютого 2016, 2:26

9 лютого 2016 року Новоград-Волинська делегація з робочим візитом перебувала у м.Вінниця. Не дивлячись на досить щільний та насичений графік перебування та пізній час члени делегації відвідали Національний музей-садибу М.І. Пирогова, який розташований у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Експозиція, яка розгорнута у будинку М.І. Пирогова, складається з 12 розділів. Кожний розділ відображає певний період життя і діяльності вченого – дитинство, юність, навчання у Московському університеті, Дерптский і Петербурзький періоди, участь у війнах на Кавказі і в Криму, франко-прусській і російсько-турецькій, діяльність на посаді попечителя учбових округів, керівництво професорським інститутом за кордоном.

Досвідчений екскурсовод детально розповідала про лікарську, наукову, педагогічну і громадську діяльність М.І. Пирогова, особливо підкреслюючи його вагомий внесок у розвиток медичної науки. Новоград-волинці мали можливість ознайомитися з медичними інструментами, що використовувалися в практиці тодішніх лікарів, переглянули старовинні друкарські видання. В музеї представлені всі відомі праці Пирогова, а також його рукописи, особисті речі, література про нього.

Також до меморіального комплексу відноситься церква-некрополь, де зберігається доступне для огляду набальзамоване тіло М.І. Пирогова, музей-аптека, в якій розгорнута експозиція, що відтворює приймальну і операційну Миколи Івановича. Створений інтер’єр сільської аптеки другої половини ХІХ ст., де представлене аптечне начиння та посуд. Фігури для музею-аптеки виготовив київський скульптор С.М. Британ.

Від імені міського голови та всіх учасників делегації висловлюємо щирі слова вдячності за екскурсію, незабутні враження та збереження музею-садиби у зразковому порядку.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія