Новоград-Волинська громада налагоджує міжнародну співпрацю: кейс економічного Форуму в Белхатуві (Польща)

28 Жовтня 2022, 13:46

Новоград-Волинський прагне розширювати можливості розвитку бізнесу в місті, налагоджувати міжнародні зв’язки, а також покращувати взаємодію влади, підприємців та громади. Для досягнення цієї мети делегація громади взяла участь у Форумі економічної співпраці міст-партнерів з Польщі та України. Захід відбувся 11-12 жовтня у місті Белхатув (Польща).

 

Форум став можливим завдяки фінансуванню Європейського Союзу та уряду Німеччини в межах програми міжнародної технічної підтримки «», яку в Україні реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit () GmbH.

 

Делегація Новоград-Волинська складалася з представників бізнесу та влади, де кожен мав свою безпосередню роль на Форумі. Були поставлені конкретні завдання:

 

  1. Ознайомитися з кращими практиками взаємодії місцевої влади з малим та мікро бізнесом.
  2. Почерпнути європейський досвід побудови ефективного діалогу між владою та великим бізнесом.
  3. Презентувати інвестиційний потенціал Новоград-Волинської громади.

 

«Форум має для нас велике значення, особливо зараз, коли Україна офіційно стала країною-кандидатом на членство в Європейському Союзі. Ми сподіваємося, що завдяки поглибленню співпраці з Белхатувом ми навчимося успішно подавати заявки у фонди ЄС, а також розвиватимемо наші підприємства, щоб вони могли ефективно дебютувати на міжнародних ринках», – підкреслив міський голова Новоград-Волинського Микола Боровець, який приєднався до форуму онлайн.

 

«Ми хочемо почути голоси наших партнерів»

 

 

«Форум є першим і важливим кроком для початку економічної співпраці між підприємцями Белхатува та нашими друзями з України. Перш за все, ми повинні думати, як допомогти Україні. Ми хочемо почути голоси наших партнерів з Новоград-Волинського та Южноукраїнська і дізнатися, яка підтримка їм потрібна. З самого початку війни всі жителі Белхатува і нашого краю активно включилися в допомогу нашим східним сусідам. Це прекрасний поклик серця, який ми хочемо продовжувати, також і в економічній сфері», – привітав учасників віце-президент міста Белхатув Даріуш Матішкевич. Він також поділився досвідом, як Белхатуву одному з перших вдалося залучити європейські інвестиції.

 

 

«У вас теж є багато чому повчитися», польські колеги про Новоград-Волинську громаду

 

Але представники нашої громади не лише вивчали кейси інших, а й ділилися своїми успішними прикладами розвитку міста.

 

«Нашим завданням було презентувати Новоград-Волинський на міжнародному рівні. У нас є багато чудових підприємств, проєктів. У нашій делегації були учасники, які мають великі досягнення у бізнесі, вони розповідали про свої позитивні кейси та своє бачення співпраці з ЄС. Приємно те, що після презентації нашої громади представники Южноукраїнська, і польські колеги зауважили, що у нас можна теж багато чому повчитися. Тобто Новоград-Волинський стає цікавим для налагодження економічних зв’язків, як внутрішніх, так і зовнішніх міжнародних. Тож початок покладено, а далі все у наших руках. Після приїзду ми будемо аналізувати досвід Форуму і розробляти спільні проєкти з нашими іноземними колегами», – підсумувала заступниця міського голови Ірина Гудзь.

 

Довідкова інформація:

Форум економічної співпраці польських та українських міст-партнерів був організований Новоград-Волинською міською радою. Участь представників громади Новоград-Волинського стала можливою завдяки підтримці програми «», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit () GmbH. Мета програми – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. Детальніше: www.eu4business.org.ua

 

#eu4business, #MovingForwardTogether, #sme_support_EU_GIZ, #city_support_EU_Germany_GIZ

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія