Новоград-Волинська міська ОТГ: прес-конференція щодо особливостей організації 2020-2021 навчального року

19 Серпня 2020, 18:12

19 серпня відбулася прес-конференція управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради «Готуємося до нового 2020-2021 навчального року». До участі були запрошені керівники закладів загальної середньої освіти, голови шкільних батьківських комітетів, піклувальних рад, представники місцевих засобів масової інформації, охорони здоров`я та Держпродспоживслужби.

Зі вступним словом до присутніх звернулася в.о. міського голови Оксана Гвозденко, яка наголосила, що на сьогодні одне з ключових завдань управління освіти і науки міської ради організувати навчальний рік в умовах пандемії коронавірусної інфекції. А також побажала усім плідної роботи та гарного початку нового навчального року.

Головним спікером прес-конференції виступила начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, яка ознайомила учасників заходу з особливостями організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України, листів Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, Тетяна Володимирівна зазначила, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:

– школи працюють в звичайному режимі;

– освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни;

– повністю дистанційне навчання.

Найбільш вірогідною є змішана форма навчання.

Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватись навчання, визначатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні. Наразі Новоград-Волинська міська об’єднана територіальна громада знаходиться у «зеленій зоні».

Начальник управління освіти і науки міської ради акцентувала увагу на підготовці до відновлення освітнього процесу в приміщеннях закладів освіти, регламенті роботи закладів освіти після відновлення освітнього процесу та рекомендаціях щодо дій у разі виявлення хворого у закладі освіти під час освітнього процесу.

Про медичні огляди учнів та педагогічних працівників проінформувала медичний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Галина Барашовець. Зокрема, зазначивши, що до 1 першого вересня медичний огляд є обов’язковим для першокласників, решта дітей може пройти медичний огляд пізніше. Поглибленому медичному огляду підлягають: учні п’ятих класів 2020-2021 навчального року; юнаки 2005, 2006 років народження, дівчата 2004, 2005 років народження; учні перших класів, які доглядаються до зарахування у школу. Учні других, третіх, четвертих, шостих, сьомих, восьмих класів оглядаються лікарями-педіатрами КНП «Центр первинної медично-санітарної допомоги» міської ради.

Крім того, начальник відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валентина Кащук розповіла про контроль протиепідемічних заходів закладів загальної середньої освіти.

На завершення були надані відповіді на запитання онлайн-опитування.

Презентація прес-конференції за посиланням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1386368308218883&id=732410866947967&__tn__=-R.

Відео-трансляція: https://youtu.be/qvpUXToQ664.

Матеріали Всеукраїнської серпневої конференції: bit.ly/serpneva2020.

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія