Новоград-Волинська міська рада бере участь у Програмі «U-LEAD з Європою» щодо модернізації Центру надання адміністративних послуг

21 Серпня 2019, 15:33

У квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила четвертий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації чи створенні Центрів надання адміністративних послуг.

Експертна комісія проаналізувала 179 заявок із 24 областей України та відібрала 150 для подальшого аналізу спроможності громад та розробки індивідуальних технічних завдань для реалізації проєкту. Десять із них – в Житомирській області, у тому числі і Центр надання адміністративних послуг Новоград-Волинської міської ради, який знаходиться за адресою вул. Соборності, 13.

Відтак, 20 серпня експерти Програми «U-LEAD з Європою» Роман Матвійчук та Станіслав Ющик, а також радник з питань муніципальних послуг Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Віталій Римар відвідали місто Новоград-Волинський.

Нарада щодо вивчення стану підготовки до модернізації ЦНАПу Новоград-Волинської міської ради відбулася за участі міського голови Віктора Весельського, секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету міської ради, депутатів та членів виконавчого комітету міської ради, керівників та працівників її виконавчих органів.

Експерти Програми поінформували присутніх про пріоритетні напрямки роботи, кроки з реалізації проєкту та продемонстрували презентацію «U-LEAD з Європою» щодо покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

Як зазначив, регіональний координатор програми «U-LEAD з Європою» по західному регіону Роман Матвійчук: «Дуже приємно, що Новоград-Волинська міська рада ставить дуже високу планку в плані покращення якості надання адміністративних послуг. Ми бачимо ці зусилля, які є протягом останніх років, і по залученню коштів на розбудову інфраструктури, і стосовно бажання взяти участь у програмі «U-LEAD з Європою» , і загалом інтегрувати послуги в єдиному місці».

Зокрема, експерти наголосили, що модернізований ЦНАП у місті Новограді-Волинському зможе надавати близько 200 адміністративних послуг.

Адже основне завдання ЦНАП – зберегти/забезпечити територіальну доступність послуг у форматі “Єдиного вікна”:

– реєстрація актів цивільного стану (РАЦС);

– реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання;

– паспортні послуги (насамперед – вклейка фото). За можливості, усі паспортні послуги;

– окремі нотаріальні дії (у населених пунктах, де немає нотаріусів);

– державна реєстрація прав на нерухоме майно;

– державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

– видача відомостей з Державного земельного кадастру;

– державна реєстрація земельних ділянок;

– усі місцеві послуги.

Для великих міст цей перелік не є вичерпний.

Крім того, міський голова Віктор Весельський, за участі керуючого справами виконавчого комітету міської ради Дмитра Ружицького, директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілії Хрущ і директора Центру надання адміністративних послуг міської ради Світлани Крапівницької ознайомив експертів Програми «U-LEAD з Європою» з ходом будівництва «Прозорого офісу» у місті, а також із функціонуванням Краєзнавчого музею.

Довідково:

Впровадження спеціального проєкту напряму з покращення надання адміністративних послуг програми «U-LEAD з Європою» здійснюється з березня 2018 року по квітень 2020 року у форматі чотирьох раундів до 150 учасників у кожному.

Кожен раунд включає наступні види підтримки: розробка технічних завдань зі створення та модернізації ЦНАП для кожної відібраної громади; фізична підтримка: меблі, офісне обладнання та техніка, програмне забезпечення, дизайн приміщення ЦНАП; інституційна підтримка: створення інституційної структури ЦНАП, навчання персоналу, підвищення обізнаності та участі громадян, навчальні візити та обмін досвідом; відібраним партнерам буде надана спеціальна підтримка, що включає електронну систему управління чергою та транспортні засоби для мобільного надання послуг (мобільні ЦНАПи).

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

В рамках останнього (четвертого) раунду відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» планується створення та модернізація до 600 ЦНАП в громадах України до кінця 2020 року.

 

Чат-бот Гаряча лінія