Новоград – Волинська міська територіальна громада продовжує налагоджувати співпрацю із Міжнародними інституціями

16 Квітня 2021, 11:07

Новоград – Волинська міська територіальна громада продовжує здійснювати побудову нового вектору розвитку економіки та житлово-комунальної інфраструктури громади. Для цього активно налагоджується співпраця із Міжнародними інституціями.

Було проведено зустріч із Айратом Хакімзяновим – координатором програми Європейського Інвестиційного Банку «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон) уклали угоду про співробітництво у сфері надання консультаційних послуг для підтримки підготовки Проєкту із енергоефективності громадських будівель в Україні.

За попередньою оцінкою програма розпочнеться у 2-ій половинні 2021 року, а перший відбір заявок на участь заплановано на 2022 рік.

Участь в нараді взяли міський голова Микола Боровець, заступниця міського голови Ірина Гудзь , начальник відділу підтримки громадських ініціатив міської ради Юрій Савич, начальниця управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, начальниця відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління міської ради Галина Куриленко, генеральний директор КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» Василь Борис, заступниця начальника фінансового управління міської ради Валентина Іваненко, заступниця начальника відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Леся Становська, директор школи №7 Віктор Овідюк та директор школи № 2 Любов Гарбовська.

Під час зустрічі було обговорено важливість термомодернізації будівель та проведенні комплексу заходів, які спрямовані на підвищення енергетичної ефективності бюджетних будівель. Важливими елементами її здійснення є утеплення зовнішніх огороджуючих конструкцій, встановлення сучасного обладнання з енергоефективності; системи опалення, вентиляції, освітлення, лічильники, тощо. Проєкт спрямований на підвищення енергоефективності освітніх закладів.

В процесі зустрічі міський голова Микола Боровець зауважив, що впровадження процесів термомодернізації є надзвичайно важливим компонентом в якісному господарському функціонуванні громади, але при здійсненні процедур впровадження кредитної програми, яку пропонує Європейський Інвестиційний Банк важливо прогнозувати всі оцінюючі фактори, задля прорахування мінімальних ризиків, а особливо курсової різниці.

Надалі буде здійснено детальне оцінювання можливості впровадження проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Лише після цього громадськості та депутатському корпусу буде презентовано комплексну модель, яка буде включати в себе всі переваги та прогнози, які може отримати громада від співпраці з Європейським Інвестиційним Банком та впровадженням проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Нагадаємо, що Новоград-Волинська міська територіальна громада входить до 6 муніципалітетів, які було відібрано для моделювання процесів впровадження Програми енергоефективності громадських будівель у містах України.

 

Чат-бот Гаряча лінія