Новоград-Волинська міська територіальна громада вшанувала пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни

29 Серпня 2021, 15:00

29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть. Від 2014 року уособленням захисників України стали Герої Небесної Сотні, вірні присязі військові з анексованого Кримського півострова, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України.

Новоград-Волинський як місто дислокації 4-х військових з’єднань Збройних Сил України – 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького, 12-го окремого полку оперативного забезпечення, 54-го окремого розвідувального батальйону та 181-го окремого батальйону тилового забезпечення – має своїх Героїв. Наші військовослужбовці – сини та дочки, батьки та матері, чоловіки та жінки, брати та сестри, друзі та знайомі -вже восьмий рік стоять за захисті країни.

В наслідок Революції гідності та російсько-української війни за період 2014-2021 років загинуло 52 жителі громади.

Захищаючи незалежність і територіальну цілісність, внаслідок збройного конфлікту, в Україні загинуло близько 3000 та поранено понад 12 тисяч захисників України.

За даними ООН, у результаті збройної агресії Росії проти України  загинули майже 10 000 осіб, близько 23500 було поранено. Понад 1,5 млн. мешканців Криму та Донбасу були змушені покинути свої домівки як внутрішньо переміщені особи.

З метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» від 23.08.2019 року N 621, встановивши День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – пам’ятну дату, яка щорічно відзначається 29 серпня.

Відповідно до розпорядження міського голови від 26.08.2021 р. №226(о) «Про    заходи з відзначення  у 2021 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в Новоград-Волинській міській територіальній громаді», на території громади відбулися пам’ятні та скорботні заходи щодо вшанування пам’яті загиблих захисників України.

Сотні квітів лягло до могил, де поховані загиблі захисники, до підніжжя пам’ятників та пам’ятних знаків.

Громада долучилася до загальнонаціональної хвилини пам’яті за захисниками України.

У храмах громади пройшли панахиди за загиблими в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Біля Меморіалу загиблим учасникам АТО відбувся Реквієм пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Разом із жителями громади, членами сімей загиблих захисників, участь у зібрані взяли  керівництво громади, депутати Новоград-Волинської міської ради, військовослужбовці місцевого гарнізону.

По-особливому того дня лунав Державний Гімн України у виконанні духового оркестру 30-ої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. До його виконання долучилися всі присутні.

Під час заходу біля Меморіалу пам’ять загиблих захисників вшанували хвилиною мовчання.

На превеликий жаль, 29 серпня, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, було відкрито 8-му стелу Меморіалу загиблим учасникам АТО. На ній викарбувано імена ще п’яти воїнів, які ціною власного життя відстоювали мир в Україні:       молодшого сержанта Заєць Олега Валерійовича; старшого солдата Кайдановича Олексія Петровича; солдата Ковальковського Віталія Анатолійовича; солдата Матвійчука Богдана Миколайовича; старшого солдата Пекура Олександра Валентиновича.

«29 серпня – день коли вся Україна вшановує пам’ять своїх Захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Горнило війни не оминуло і нашу громаду – за ці роки загинуло 52 наших земляка. Низько вклоняюся в пам’ять про кожного Героя і схиляю голову перед їх родинами. Їх імена – на стелах цього Меморіалу загиблим учасникам АТО, у нашій пам’яті та у наших серцях. Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист. Вічна пам’ять і Слава Героям! Молімося за мир в Україні!», – наголосив у промові очільник Новоград-Волинської міської територіальної громади Микола Боровець. 

 

Пам’ятати та шанувати подвиг загиблих захисників закликала всіх присутніх голова Новоград-Волинського відокремленого підрозділу ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО» Олена Чернявська.

Також заходи із вшанування пам’яті загиблих воїнів із хвилиною мовчання пройшли в селах Новоград-Волинської міської територіальної громади.

 

Чат-бот Гаряча лінія