Новоград-Волинська міськрайорганізації Червоного Хреста України активізує свою роботу

12 Жовтня 2021, 9:15

Новоград-Волинська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України активізує свою роботу. До виконання обов’язків голови міськрайорганізації Червоного Хреста України приступила Бондарчук Наталія Степанівна. Вона тільки розпочинає свою трудову діяльність у Товаристві Червоного Христа України і сповнена бажання, сил та надії на тісну співпрацю з місцевою владою задля допомоги та підтримки малозабезпечених громадян та найбільш вразливих верств населення.

Товариство Червоного Хреста України є всеукраїнською добровільною громадською організацією, яка заснована 1918 р. та допомагає державі у наданні медичної та гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та у мирний час, бере участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну допомогу незахищеним верствам населенні.

У своїй діяльності Червоний Хрест України керується:

– Конституцією України;

– Джерелами міжнародного гуманітарного права – чотирма Женевськими конвенціями та трьома Додатковими протоколами;

– Законом України «Про Товариство Червоного Хреста України»;

– Законом України «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні»;

– Законом України «Про громадські організації»;

– Законом України «Про волонтерську діяльність»;

– Статутом Товариства Червоного Хреста України;

-Положенням про обласні, міські, районні, міськрайонні та первинні організації Товариства Червоного Хреста України.

Ці документи регулюють діяльність організації у державі відповідно до її 7 Основоположних принципів: Незалежності, Неупередженості, Гуманності, Нейтральності, Добровільності, Єдиності, Універсальності.

Пріоритетним напрямком у діяльності нашої організації є надання гуманітарної допомоги населенню і перш за все, турбота про інвалідів, одиноких людей похилого віку, ветеранів війни та праці, солдатських вдів, дітей сиротах.

Значній активізації діяльності організації сприяє розпорядження голови облдержадміністрації № 447 від 2018 року. Про сприяння в діяльності організації Товариства Червоного Хреста в області, яке було видано на виконання Закону України “Про Товариства Червоного Хреста України”.

Новоград-Волинська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України, як громадська організація, відповідно до Статуту Товариства, надає допомогу органам державної влади у їх діяльності в гуманітарній сфері та багато років була одною з найкращих серед організацій Червоного Хреста в Житомирській області.

В 2020 -2021 організацією Товариства Червоного Хреста проводились інформаційно-просвітницькі заходи в молодіжному середовищі по профілактиці соціально-особливо небезпечних хвороб туберкульозу, СНІДу, надавалась матеріальна допомога малозабезпеченим верствам населення за їх зверненнями – заявами.

В період проведення заходів по ліквідації наслідків пандемії короновірусної інфекції COVID-19 в місті волонтерами Червоного Хреста проводиться профілактична інформаційна робота серед населення, розповсюджуються інформаційні плакати в закладах охорони здоров’я, освіти, всіх установах праці і соціального захисту, підрозділах Національної гвардії, військових частинах, підрозділі ДСНС, Національної поліції,  аптечних мережах різних форм власності, торгівельних мережах, ринках, супермаркетах та інших установах та організаціях. Під час проведення акцій по профілактиці інфікування населення роздавались одноразові захисні маски в кількості 800 шт.

Волонтерами Червоного Хреста проводились інформаційні сесії серед школярів та роздавався роздатковий матеріал – календарі з профілактики коронавірусу.

У співпраці із департаментом праці і соціального захисту, спільно з волонтерами Червоного Хреста вкладені до продовольчих наборів 1тис. інформаційних матеріалів – листівок по профілактиці захворюваності на COVID-19 для літніх людей вікової категорії «60+».

Волонтерами Товариства Червоного Хреста України, які пройшли тренінг від Центру громадського здоров’я МОЗ України, спільно з обласним лабораторним Центром в опорному медичному закладі – КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» проведено навчання медичного персоналу по використанню, дезінфекції та утилізації засобів індивідуального захисту, згідно з міжнародними рекомендаціями та Наказами МОЗ України.

Продовжує функціонувати кімната медико-соціальної допомоги, де надається самотнім хворим похилого віку та інвалідам допомога засобами пересування, інвалідними пристроями, засобами по догляду за хворими вдома, які потребують сторонньої допомоги.

В рамках Проєкту Товариства Червоного Хреста України, сертифікованим інструктором Червоного Хреста, проводиться навчання населення навичкам першої допомоги з видачою сертифікатів міжнародного зразка. За Програмою першої допомоги пройшли навчання у 2020 році школярі в школах у формі майстер-класів, курси з першої допомоги проводились на окремих підприємствах та організаціях міста Новоград-Волинська, навчання для викладачів з фізичної підготовки шкіл міста та проводиться навчання працівників будинків сімейного типу.

Продовжується робота з населенням по розшуку рідних та близьких людей, що загинули, перебували в полоні, працювали на примусових роботах в роки другої світової війни – розглянуто та направлено до Управління по розшуку Національного Комітету Червоного Хреста України – 3 заяви, а також через Міжнародний Комітет Червоного Хреста продовжується розшук зниклих безвісти на Сході країни у 2014 році.

В рамках допомоги, лікувальним закладам області під час пандемії COVID-19, через Товариство Червоного Хреста України від Чеського Уряду в лютому 2021 року, отримана допомога у вигляді медичного обладнання для КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» – монітор життєво-важливих показників, система відсмоктування медична, ларингоскоп на суму 211,5 тис. грн.

У вересні 2021 р. Новоград-Волинською міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста України, за сприянням місцевої влади, відбулася видача продуктових наборів за програмою “Спалах коронавірусу 2019”. Продуктові набори отримали найбільш вразливі верстви населення, люди поважного віку 65+. Проєкт відбувся завдяки фінансовій підтримці Міжнародної Федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця та обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Всього було надано 22 продуктових набори, на загальну суму 16720 грн.

Протягом останніх 23 років, міськрайонну організацію Червоного Хреста України очолювала, заслужений працівник соціальної сфери України, Константинова Валентина Никифорівна, володарка Вищої Нагороди Товариства Червоного Хреста України «Почесна Відзнака». За цей період організація працювала планово та стабільно над виконанням міських, обласних та міжнародних гуманітарних програм в тісній співпраці з місцевими органами влади, охорони здоров’я, управлінням праці та соціального захисту населення, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою в справах дітей, радами ветеранів, благодійними фондами.

 

Новоград-Волинська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України

 

Чат-бот Гаряча лінія