Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 відсвяткувала 100-річний ювілей

1 Вересня 2021, 14:40

1 вересня в День знань Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 відсвяткувала своє 100-річчя.

Урочиста лінійка з нагоди початку нового 2021-2022 навчального року та вікового ювілею закладу зібрала учнівський, педагогічний та батьківський колективи, а також численних гостей. До школи завітали поважні гості: міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступник міського голови Віталій Якубов, депутати міської ради Степан Нусбаум, Дмитро Рудницький, Андрій Сухих, начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, ветерани педагогічної праці, колишні випускники.

ЗОШ №9 – одна із найстарших закладів освіти громади, її історія починається у далекому 1921 році, коли поблизу Новоград-Волинської залізничної станції була відкрита початкова школа.

За столітній час зі стін школи випущено велику кількість випускників. Тут отримали путівку в життя відомі і шановані люди: це і відомі професори, мудрі політики, професійні військовослужбовці, успішні підприємці, люди, які своєю щоденною працею творять історію громади та країни.

Вітаючи ювілярів зі святом, міський голова Микола Боровець відзначив успішність закладу, що визначається здобутками учнів та вчителів, заповненими класами та досягненнями всього колективу. Подякував вчителям, батькам та учням за те, що вони не бояться інновацій, активно розвивають свою школу і побажав бути лідерами у освітній галузі Новоград-Волинської громади. Зазначалося, що цього року з бюджету міської ТГ виділено понад 1 000 000 грн на проведення ремонтних робіт та покращення матеріально-технічної бази закладу, також вручено сертифікат на 64 000 грн для придбання мультимедійного комплексу для актової зали.

Під час урочистостей було офіційно представлено нового директора школи №9, ним стала Лідія Хоменко. Також почесне звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» вручено директору ЗОШ №9 1981-2021 років Віктору Мельнику. Зворушливими та щирими були слова-настанови для наступника – берегти та розвивати рідну школу.

За сумлінну працю, значні успіхи в професійній діяльності Почесними грамотами Новоград-Волинської міської ради нагороджено:

– Ларису Федорчук – учителя образотворчого мистецтва і хореографії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9;

– Галину Пустовіт – учителя початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9.

Подяку міського голови оголошено:

– Тетяні Щедровій – учителю історії та правознавства загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9.

– Олені Оніщук – учителю історії та правознавства загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9.

– Тетяні Мельник – учителю англійської мови загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9.

– Олесі Переходюк – соціальному педагогу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9.

Від імені випускника ЗОШ№9, Головнокомандувача Збройних Сил України, генерал-лейтенанта Валерія Залужного, присутніх привітав підполковник ЗСУ Андрій Тарасюк. В подарунок школі передали картину із зображенням карти України та Державні Прапори України.

До вітальних слів долучилися секретар міської ради Оксана Гвозденко, помічник народного депутата України Дмитра Костюка, депутат міської ради Андрій Сухих, депутат міської ради Степан Нусбаум, колишні випускники школи Микола Усенко та депутат міської ради Дмитро Рудницький, голова ветеранської організації школи, ветеран педагогічної праці Людмила Савченко, голова профспілки освітян Василь Неук.

Вчителям-ветеранам та педагогічному колективу від гостей лунало багато слів вдячності за довгі роки сумлінної і відданої праці, вручено чимало пам’ятних подарунків.

Загалом свято пройшло в теплій привітній атмосфері, а всі присутні були сповнені глибокої радості за свій рідний навчальний заклад, який відсвяткував поважну дату – 100-річний ювілей.

Історична довідка:

У далекому 1921 році поблизу Новоград-Волинської залізничної станції була відкрита початкова школа, кошти на створення якої надав Народний комісаріат шляхів сполучення. Перше приміщення, у якому розташовувалась школа збереглося й досі, там нині знаходиться податкова служба.

В 1926 році стала семирічною неповною середньою школою, а в 1937 році – Київською залізничною школою №40. В роки другої світової війни 1941-1944 рр. на території школи був тимчасовий табір для молоді, яку залізницею відправляли до Німеччини.

У 1944 році при звільненні міста школа частково згоріла.

У 1951 році Київська залізнична семирічна школа була реорганізована в середню школу № 35 і стала десятирічною. У цьому ж році вийшов перший післявоєнний випуск – 27 учнів.

У 1960 році Новоград – Волинську залізничну середню школу № 35 перейменували в середню школу №9 .

На той час тут навчалось 521 учень у 17 класах та працювало 28 вчителів.

У 1975 збудовано приміщення початкової школи та спортзал.

У 1984 добудовано приміщення їдальні, майстерні, актового залу та шести класів.

У 1994 році тут навчалося 1078 учнів, школа працювала у дві зміни, мала три сучасних комп’ютерні класи, які першими з’явились у нашому місті.

У 2011 році до 90-річчя школи відкрито пам’ятний знак Учителю з написом: «Сівачу розумного, доброго, вічного».

У 2021 році відкрито меморіальну дошку на честь випускників школи, що загинули, захищаючи Незалежність нашої держави, іменем одного з них названо вулицю міста – Юрія Глухова.

 

Чат-бот Гаряча лінія