Новоград-Волинський центр зайнятості надає інформацію про стан ринку праці за І півріччя 2020 року
Протягом 6-ти місяців 2020 року працівники міського центру зайнятості проводили свою послідовну роботу для задоволення потреб незайнятих громадян і роботодавців.
Незважаючи на введення карантину, Новоград-Волинський міський центр зайнятості продовжує працювати в штатному режимі, забезпечуючи виконання законодавчих змін, які значно спростили умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на цей період. На період дії карантину обслуговування громадян (зокрема, прийом осіб, які шукають роботу та зареєстрованих безробітних), надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, здійснюється дистанційно будь-якими засобами комунікації (телефонний зв’язок, електронні засоби тощо). Забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, на електронну пошту центру зайнятості та через онлайн-портал державних послуг «Дія», а також через скриньку для кореспонденції.
Станом на 01.01.2020 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 556 безробітних громадян, з них 227 чол. мешканців міста.
Звернулися у січні – червні в пошуках роботи всього 2624 громадян (місто – 1657 особи), з них отримали статус безробітного 1126 чол. (місто – 674 осіб).
Всього протягом 6-ти місяців 2020 року отримали послуги центру зайнятості 3180 чол. (1884 чол. з міста). За цей же період 2019 року отримали послуги 2697 чол. (місто – 1587).
З загальної кількості безробітних міста – 62% становлять жінки, 27%- молодь до 35 років, 23% – належать до категорії соціально-уразливих безробітних.
По професійному складу – 49% осіб мають робітничі професії, 50% осіб являються службовцями, а решта 1% осіб – без професії.
Станом на 01.07.2020 року на обліку перебуває 1173 безробітних громадян, з них 668 чол. з міста.
Станом на 01.07.2019 року на обліку було 522 безробітних, з них 248 мешканці міста. Кількість безробітних по місту зросла в 2,7 раза.
Як до початку карантину, так і під час дії карантину, фахівці центру зайнятості активно підбирали для безробітних та шукачів роботи підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал.
За І півріччя 2020 року роботу вдалося знайти для 1456 громадян, з них мешканці міста – 898, за аналогічний період 2019 року працевлаштовано 1531 чол., з міста – 925 чол.
Найбільше подали інформацію про вакансії та працевлаштували громадян наступні підприємства міста Новоград-Волинського:
- Центр поштового звязку №4 – працевлаштовано 32 чол.,
- ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ» – працевлаштовано 46 чол.,
- КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» – працевлаштовано 8 чол.,
- ПрАТ ВКФ «Леся» – працевлаштовано 36 чол.,
- Новоград-Волинське міськрай ТМО – працевлаштовано 30 чол.,
- ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез» – працевлаштовано 18 чол.,
- ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш» – працевлаштовано 13 чол.,
- КПНВМР “Новоград-Волинськжитлосервіс”- працевлаштовано 10 чол.,
- ТОВ « РГТ Україна» – працевлаштовано 2 чол.
- ПАТ « Новоград-Волинський хлібозавод»- працевлаштовано 14 чол.,
- ТОВ “Новоградтранссервіс” – працевлаштовано 4 чол.,
- ТОВ «Ековудс» – працевлаштовано 10 чол.,
- ТОВ «Новоград-Волинські шляхи» – працевлаштовано 11 чол.,
- Новоград-Волинський медичний коледж – працевлаштовано 19 чол.,
- Новоград-Волинський промислово-економічний технікум – працевлаштовано 10 чол.,
- КП Новоград-Волинської міської ради «ВУВКГ» 10 чол.,
- ТОВ ВО «Техна» – працевлаштовано 10 чол.,
- ТОВ «Рубін» – працевлаштовано 15 чол.,
- ТОВ «Ойлгазтрейд» – працевлаштовано 66 чол.,
- ПП «Меблева фабрика «Мірт»- працевлаштовано 5 чол.,
- ДП «Шляховик» ТОВ «Новоград-Волинські шляхи»-працевлаштовано 7 чол.,
- ТОВ «Екобіозахист» – працевлаштовано 3 чол.
За період січень-червень 2020 року у Новоград-Волинському міському центрі зайнятості була 2001 вакансія, що менше майже на 25 % ніж за цей же період 2019 року.
За розміром заробітної плати роботодавці подали вакансії:
- 37 % від загальної кількості вакансій – це вакансії з мінімальним розміром заробітної плати.
- 56 % від загальної кількості – це вакансії за розміром запропонованої заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати відповідного регіону (по Житомирській області середня заробітна плата становить 8909,68 грн.).
- 7 % – це вакансії з розміром запропонованої заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону.
Кількість укомплектованих вакансій впродовж звітного періоду – 1428, що становить 71 % від загальної кількості вакансій, які надійшли до центру зайнятості за цей період 2020 року.
Станом на 01.07.2020 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості нараховувалось 202 актуальні вакансії. Станом на 01.07.2019 року було 464 вакансії. Кількість вакансій зменшилась в 2,3 рази.
Безробітним громадянам, для кого відсутня підходяща робота, з метою повернення їх в суспільне виробництво, служба зайнятості пропонує тимчасові роботи, які дають не лише додатковий заробіток, а й допомагають відчути кожному, хто втратив роботу, свою значимість для суспільства, для інших людей, а цей фактор є досить суттєвим в морально-психологічній підтримці безробітного.
Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру сприяють соціальному розвитку регіону. Це благоустрій та озеленення територій, ремонтні, будівельні, сільськогосподарські роботи, допомога людям похилого віку та інше.
У 2020 році рішення про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру у Новоград-Волинській об’єднаній територіальній громаді не приймалось.
З метою підвищення конкурентоспроможності громадян впродовж січня-червня 2020 року комплектувалися групи слухачів за напрямками «Безпечні методи роботи в сільському господарстві» в кількості 88 чол., з яких 3 осіб є мешканцями міста.
На базі Рівненського центру професійно-технічної освіти 2 осіб з міста пройшли навчання за напрямком «Підприємець-початківець.
Стажування проходило 4 безробітних громадян з міста на замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням.
За звітний період 2020 року 94 безробітних були слухачами курсів та проходили стажування, з них 9 чол. з міста.
Витрати, пов’язані із наданням соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям, забезпечуються Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На реалізацію Програми зайнятості населення міста Новограда-Волинського та району впродовж звітного періоду з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 20927371,8 грн. В тому числі на виплату допомоги по безробіттю використано 17 241 367,48 грн., що на 60% більше ніж за І півріччя 2019 року
Громадянам, які звернулись до служби занятості, у разі відсутності вакансій підходящої роботи відповідно до ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення», надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, розмір якої залежить від страхового стажу безробітної особи, від тривалості безробіття та інше. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю дорівнює 3665 грн.
Законом України «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тим роботодавцям, які створюватимуть нові робочі місця та працевлаштовуватимуть на них не менше, ніж на два роки соціально незахищених безробітних.
Впродовж звітного періоду 2020 року скористалися можливістю відшкодування у розмірі єдиного страхового внеску 5 фізичних осіб-підприємців, які працевлаштували 6 чол. за професіями лікар-стоматолог, менеджер із збуту, адміністратор, технолог, кухар. На компенсацію єдиного внеску роботодавцям за звітний період 2020 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 13440,10 грн.
Служба зайнятості сприяє пошуку роботи тимчасово переміщеним особам, які прибувають в місто та район з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Впродовж II кварталів в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості отримували послуги 8 чол. з числа внутрішньо-переміщених осіб, що проживають в місті. Станом на 01.07.2020 року на обліку в центрі зайнятості внутрішньо-переміщених осіб зі статусом безробітного не має.
Впродовж звітного періоду 2020 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 137 військовослужбовців – учасників АТО, з них — 103 мешканці міста. З метою соціальної, професійної адаптації та працевлаштування демобілізованих громадян, працівниками центру зайнятості організовуються різноманітні заходи для військовослужбовців та учасників АТО, їх запрошують на зустрічі з представниками влади, роботодавцями, на тренінги, семінари. 2 особи цієї категорії навчалися (в т.ч. 2 чол. з міста). Знайшли роботу за сприянням служби зайнятості 21 чол. з числа учасників АТО, з них 17 чол. з міста.
Станом на 01.07.2020 року на обліку перебуває 55 безробітних демобілізованих військовослужбовців з числа учасників АТО, з них 44- мешканці міста.
Служба зайнятості має достатній арсенал можливостей для надання профорієнтаційних послуг різним категоріям громадян, зокрема учням ЗЗСО та незайнятому дорослому населенню.
Основна увага в роботі з школярами зосереджувалася протягом 6-ти місяців 2020 року на наданні допомоги у прийнятті виважених рішень щодо врахування особистих інтересів, схильностей, здібностей та професійно необхідних якостей з вимогами певних професій та потребами ринку праці під час вибору професії (сфери діяльності).
Профорієнтаційний напрямок роботи Новоград-Волинського міського центру зайнятості націлений на підняття престижу робітничої професії. Мета всіх заходів, що проводяться – зміна стереотипів молоді щодо вибору професії, орієнтація молоді на здобуття робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці.
Так, міський центр зайнятості є активним надавачем різноманітних профорієнтаційних послуг учнівській молоді та педагогічним працівникам згідно затверджених та погоджених Програми спільних дій та Угоди про співпрацю міського центру зайнятості з Управлінням освіти та науки Новоград-Волинської міської ради.
В січні-червні 2020 року для учнів 8-11 класів проведено 2 Профорієнтаційні Уроки з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал», демонстрацією анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування, презентації “Професії майбутнього” та елементами тренінгу “План майбутнього” в школах міста: Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ст. №5. Охоплено всього 33 учня. Також проведено 2 групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, охоплено 39 учнів Новоград-Волинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.
З метою розвитку та оновлення форм і методів профорієнтаційної роботи з учнями, з метою посилення зв’язків та співпраці між центром зайнятості та закладами загальної середньої освіти міста було створено ресурсний профорієнтаційний клуб для шкільних психологів, педагогічних працівників “Паросток”, діяльність якого суттєво допомагає випускникам у свідомому виборі майбутнього професійного шляху та є платформою відкритого ресурсного та інформаційного середовища.
Протягом січня-червня 2020 року надано 1893 профорієнтаційні послуги мешканцям міста, що звернулись до Новоград-Волинського міського центру зайнятості. В тому числі для соціально вразливих категорій громадян надано наступну кількість послуг: 862 – жінкам, 682 – молоді до 35 років, 92 – особам з інвалідністю, 320 – особам, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 92 – учасникам АТО та 4 – внутрішньо переміщеним особам.
2 квітня 2020 року набрав чинності Закон № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Одним з основних положень прийнятого Закону є підтримка роботодавців і працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19.
Відповідні зміни внесено до Закону «Про зайнятість населення» (викладено в новій редакції статтю 47 та доповнено статтею 47-1). Визначено порядок оформлення допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.
Інформація щодо надання допомоги по частковому безробіттю
|
Всього |
ФОП |
ПОУ, ФОП наймані |
Кошти, грн |
Травень 2020 |
6 |
– |
6 |
86815 |
Червень 2020 |
442 |
430 |
12 |
735737 |
08 липня 2020 |
7 |
6 |
1 |
2589777 |
Всього |
455 |
436 |
19 |
3412331 |
Отримання роботодавцями допомоги по частковому безробіттю
на найманих працівників
ПОУ |
К-ть працівників |
період |
сума |
ТОВ «Новоград-Волинський льонозавод» (район) |
23 |
квітень |
52077 |
ТОВ «Трансгранітсервіс» |
8 |
квітень травень |
34738 10920 45658,00 |
ТОВ «РГТ» |
171 160 |
квітень травень |
395793,03 83338,13 479131,16 |
ФГ «Аделаїда» (район) |
17 |
травень |
66020 |
ТВ «Техніка» |
3 |
квітень |
11885,70 |
ФОП Кожедуб Г. |
3 |
квітень |
15847,60 |
ФОП Борецька О. |
3 |
квітень |
11885,70 |
ФОП Коваль С. |
1 |
квітень |
3961,90 |
ФОП Кожедуб О. |
4 |
квітень |
12053,47 |
ПрАТ «Леся» |
183 |
квітень |
555282,00 |
ТОВ «Тульмекс Трак Україна» |
4 |
квітень травень |
33156 |
ФОП Островська П. (район) |
3 |
квітень травень |
19146,68 |
ФОП Романчук О. (район) |
4 |
Квітень, травень червень |
14251,00 |
ФОП Бонковський В. |
3 |
квітень |
8991,00 |
Всього |
590 |
|
1329347,00 |
Служба зайнятості і надалі буде активним посередником між шукачем роботи та роботодавцем, створюючи всі необхідні умови щодо задоволення потреб основних учасників ринку праці.
Директор центру зайнятості Сербін В.А.